5 powodów przez które nie masz pieniędzy

 

Mam dla Ciebie zestaw powodów/cech/umiejętności/zachowań, które wpływają na to, że brakuje Ci pieniędzy.

Zebrałem je kompleksowo i w pełni omówiłem w tym nagraniu

 

W ludzkiej naturze są powtarzalne zachowania, schematy, które kierują niejako stanem zasobności portfela danej osoby.

Powody, które przygotowałem dzisiaj dla Ciebie nie mają na celu kopania leżącego. Bo jeśli teraz Ci brak pieniędzy to zakładam, że komfortowo się z tym nie czujesz.

Przedstawię je Tobie, abyś uświadomił sobie, że w każdym człowieku drzemią w większym lub mniejszym stopniu. Warto jest zdać sobie z tego świadomość i próbować z tym walczyć.

Jakie to powody?

1. Rozrzutność.

Szastanie pieniędzmi, przejadanie oszczędności, kupowanie niepotrzebnych rzeczy, które są jedynie modą w danym czasie, wydawanie wszystkich pieniędzy jakie się zarobi. To tylko niektóre zachowania, które drenują Twój portfel.

Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, co można zauważyć po non stop zapchanych sklepach, galeriach handlowych, marketach.

Nawet zakaz handlu w niedzielę nie zatrzyma ludzi. Jeśli ktoś jest rozrzutny to roztrwoni wszystkie swoje pieniądze w inny dzień niż niedziela 🙂

2. Lenistwo.

Każdy jest poniekąd leniwy. W każdym człowieku drzemie leń, mniejszy lub większy. Ja również miewam leniwe dni, w których nic mi się nie chce.

Poza tym lenistwo jest jednym z głównych powodów napędzających rozwój cywilizacji i postęp technologiczny.

Większość wynalazków, produktów czy usług powstała, aby wyręczyć w czymś człowieka, pomóc mu lub usprawnić pewne procesy.

Lenistwo jest zarówno motorem napędowym skłaniającym do ulepszania i rozwijania świata ale jest również głównym powodem, przez który nie zarabiasz więcej i nie masz więcej pieniędzy.

3. Liczenie na cud (a może dostanę spadek, a może trafię szóstkę w lotto).

Nie to żebym Ci nie życzył wygranej w lotto lub odziedziczenia w spadku wielomilionowego majątku. Jednak jest to mało prawdopodobne.

Dlaczego?

Nie wiem, wystarczy poczytać statystyki ilu ludziom się takie rzeczy przytrafiają za życia. Są to jednostki na tej planecie.

Przestań liczyć na cud i bierz się ostro do roboty.

4. Zamknięcie się na edukację i rozwój.

Spora część osób myśli, że jak ukończyło się obowiązkowe szkoły w powszechnym systemie szkolnictwa to już nie trzeba się uczyć.

Mi też się tak wydawało.

Jednak wraz z biegiem czasu uświadomiłem sobie, że to dopiero po szkole zaczęła się prawdziwa nauka życia.

To co uczą w szkole to pikuś w porównaniu z tym co trzeba wiedzieć w realnym życiu i co warto wiedzieć. A im więcej wiesz tym jesteś więcej wart!

5. Strach przed porażką.

Strach jest naturalnym stanem i pojawia się u każdego, zawsze wtedy, gdy chcemy coś zmienić, poznać, zasmakować czegoś nowego.

Ludzki umysł szybko się przyzwyczaja i nie lubi wychodzić ze swojej strefy komfortu. Tak jest w przypadku zmiany szkoły, pracy, partnera życiowego czy podjęcia ważnej dla nas decyzji.

Im mniej zmian w życiu tym umysł czuje się bardziej bezpieczny, bo jest to co jest mu znane. Wszystko co nowe rodzi pewne wątpliwości czy warto? Czy na pewno? A może się coś stanie? Może lepiej nic nie zmieniać? Niech będzie tak jak jest.

Tylko, gdyby wszyscy ludzie unikali strachu, ryzyka czy niepewności to nie wiadomo czy nadal nie żyli byśmy w jaskini, czy Kolumb odkryłby Amerykę.

Powody, które przedstawiłem powyżej mają Ci uzmysłowić, że istnieją w życiu każdego.

Im szybciej zdasz sobie z nich sprawę i zaczniesz z nimi walczyć, próbować je zminimalizować zredukować ich wpływ na Twoje decyzje lub nawet spróbować je wyeliminować.

Tym lepiej i szybciej odczujesz zmianę w Twoim portfelu. Oczywiście na plus 🙂

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

POLUB na FACEBOOK

6 myśli nt. „5 powodów przez które nie masz pieniędzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *