Bardzo Dziwna Ale Skuteczna Metoda Aby Mieć Pieniądze

Dzisiaj będę Cię chciał namówić do założenia konta bankowego.

Duże prawdopodobieństwo, że masz już konto bankowe, bo te ułatwia funkcjonowanie. Jednak nie mam na myśli zwykłego konta, które używasz na co dzień.

Jeśli na ten moment zarabiasz na przykład 5 000 i w miesiącu koszty życia masz tak dobrane, że wszystkie te 5 000 zł wydajesz na życie to jesteś zagrożony.

Oczywiście życzę Ci jak najlepiej jednak życie jest właśnie takie, że nie pyta Cię o zdanie, o to czy jesteś na coś gotów czy nie tylko płata figla.

Awaria samochodu, usterka pralki, telewizora lub innego sprzętu RTV/AGD, w najgorszym przypadku choroba, która będzie wymagać kosztownego leczenia.

Statystyczny Polak, który nie ma żadnych oszczędności to w przypadku pojawienia się nieplanowanych wydatków sięga po kredyt lub pożyczkę i to po te najmniej korzystne typu kredyty gotówkowe czy inne chwilówki.

Gdy jesteś w tarapatach finansowych to banki, firmy pożyczkowe chętnie Ci pomogą lecz bez ani krzty współczucia i wcisną Ci najdroższy produkt finansowy czyli kredyt/pożyczkę z największym oprocentowaniem.

Dlatego ku przestrodze namawiam Cię do założenia konta na tak zwaną czarną godzinę.

Założenie konta to jedno, dzisiaj możesz to zrobić bez wychodzenia z domu i bez żadnych kosztów czyli bezpłatnie przez Internet.

Najważniejsze to po założeniu konta na czarną godzinę regularnie przelewać na nie określoną kwotę pieniędzy.

I teraz możesz mnie zapytać Michał jak ja mam przelewać jakąkolwiek kwotę co miesiąc na to konto skoro mi ledwo wystarcza od wypłaty do wypłaty?

Nie wiem ile zarabiasz i na co wydajesz. Jednak mam nadzieję, że Ty to wiesz. Jeśli nie to koniecznie musisz zacząć prowadzić budżet osobisty czyli spisywać wszystkie wydatki oraz przychody.

Tylko prowadząc budżet osobisty będziesz wiedzieć na co wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze.

Następny krok to wytypować wydatki, z których możesz zrezygnować lub które możesz zredukować.

Kiedyś byłem w takiej sytuacji, że wszystko co zarobiłem to wydałem na życie. Nowy miesiąc, nowa wypłata i tak w kółko. Ciągła walka o przetrwanie od wypłaty do wypłaty.

Jakie wydatki ciąć to zależy, które możesz. Podam Ci kilka wydatków, które mi się udało zredukować.

 

Jak zmniejszyłem rachunki za prąd.

Jak zmniejszyłem wydatki na paliwo do swojego auta.

Jak sobie radzić z drożyzną w sklepach.

Internet za darmo.

Więcej sprawdzonych i skutecznych sposobów na to, aby mieć więcej pieniędzy podaję osobą zapisanym na moją listę mailingową. Zapisz się teraz TU 

Ile wpłacać co miesiąc na konto na czarną godzinę. Ja przelewam 10 % miesięcznego przychodu. Czyli jeśli zarabiasz 5 000 zł miesięcznie to dobrze jest odłożyć 500 zł z tej kwoty miesięcznie na czarną godzinę. Wiem, że nie jest to łatwe.

Jeśli nie dasz rady 10 % swojego przychodu co miesiąc odkładać to spróbuj chociaż 5 % lub jakąkolwiek kwotę, a będziesz przygotowany na nieprzewidziane zdarzenia losowe. Czego Ci oczywiście życzę. 

 

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

POLUB na FACEBOOK

8 myśli nt. „Bardzo Dziwna Ale Skuteczna Metoda Aby Mieć Pieniądze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *