Jak Rozwinąć Własny Biznes

dotacje refundacje Urzad Pracy

Bez względu na to w jakiej sytuacji się znajdujesz czy chcesz rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej czy już prowadzisz działalność i chcesz wznieść ją na wyższy poziom. Potrzebne Ci będą środki finansowe. Jeżeli nie dysponujesz własnymi pieniędzmi na ten cel, możesz otrzymać bezzwrotną dotację z Urzędu Pracy.

W przypadku, gdy planujesz rozpoczęcie własnego biznesu, masz już zrobiony biznesplan czy to w głowie czy na papierze bezwzględnie będzie z niego wynikało, że potrzebujesz pieniędzy, aby wdrożyć go w życie.

Podczas, gdy już prowadzisz własny biznes i rozwinąłeś go do takiego stopnia, że zaczyna brakować rąk do pracy staniesz przed decyzją o zwiększeniu zatrudnienia. Na ten cel również będą potrzebne wolne środki finansowe.

Skąd wziąć pieniądze

Urząd Pracy dysponując środkami z Funduszu Pracy i oferuje bezzwrotne wsparcie finansowe w dwóch płaszczyznach:

 • Dla osób bezrobotnych, chcących rozpocząć prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej – DOTACJA.
 • Dla przedsiębiorców, którzy chcą stworzyć stanowisko pracy i zatrudnić na tym stanowisku osobę bezrobotną – REFUNDACJA.

Pieniądze na rozpoczęcie i na rozwój własnego biznesu są niezbędne. A jeżeli Urząd Pracy pieniądze na wyżej wymienione cele rozdaje to dlaczego nie skorzystać?

Od czego zacząć

Pierwszy krok jaki należy wykonać w tym kierunku to poznać temat. Przeczytać regulaminy i wymagania jakie są stawiane wobec osób chcących z takiego wsparcia finansowego skorzystać.

Jednak zanim zaczniemy wypełniać pierwsze dokumenty warto dogłębnie przeanalizować temat, porozmawiać z kimś kto z Naszego otoczenia przeszedł taką procedurę i odniósł sukces. Skoro Urząd Pracy świadczy taką pomoc finansową to znaczy, że ktoś z tego korzysta.

Zaczynając analizować regulaminy i wymagania na pewno pojawią się jakieś wątpliwości i pytania typu:

 • Od czego zacząć?
 • Co należy zrobić, żeby spełnić stawiane wymagania przez Urząd Pracy?
 • Jak się zabezpieczyć na wypadek, gdy się nie uda?
 • Ile kosztuje procedura? Jakie koszty poniosę?
 • Ile czasu mi to zajmie? Ile pochłonie mojej energii?
 • Czy zdołam przebrnąć przez gąszcz dokumentów i całą biurokratyczną machinę?
 • Czy wypełnię poprawnie wniosek?

Nie obawiaj się

Nie martw się na początku każdy zadaje sobie takie pytania. W niektórym przypadku pojawia się obawa, niepewność a nawet strach przed całą biurokratyczna procedurą. Wymagania, ustawy, zapisy, zobowiązania to wszystko brzmi bardzo poważnie i odpowiedzialnie.

Być może już jesteś w trakcie przechodzenia przez całą procedurę i stanąłeś w martwy punkcie bo nie wiesz jak dalej postąpić. Dlatego warto porozmawiać z kimś, kto już to ma za sobą i cieszy się z dodatkowych środków na rozwój własnego biznesu.

Jeśli nie masz nikogo w swoim najbliższym otoczeniu kto mógłby Ci doradzić w tym temacie. Czujesz się osamotniony w całej tej procedurze, a masz szczerą nieodpartą chęć skorzystania ze wsparcia finansowego. To nie obawiaj się.

Ja również byłem w takiej sytuacji zdany tylko i wyłącznie na siebie. Nie miałem za bardzo kogo się poradzić w tej kwestii z mojego otoczenia czy to rodziny, przyjaciół, znajomych, ponieważ oni sami nie wiele wiedzieli w tym temacie poza tym, że jest możliwość otrzymania pieniędzy na rozwój własnego biznesu.

Pomyślałem sobie zawsze mogę skorzystać z usług doradczych firm, które się specjalizuję w sprawach dofinansowań czy to biura projektowego czy radcy prawnego. Ale jak zgłębiłem cennik takich usług to ewidentnie mnie to przerosło. I postanowiłem sam stanąć oko w oko z całą procedurą. Poświęciłem wiele czasu i energii, aby przejść przez to zwycięską ręką i udało się.

Wsparcie praktyczne

Całą procedurę jak i proces dofinansowania z Urzędu Pracy przeszedłem z powodzeniem. Nie było łatwo. Dlatego postanowiłem wszystko co najważniejsze w tym temacie omówić od strony tylko i wyłącznie praktyka czyli osoby, która sama skorzystała z takiej formy wsparcia finansowego. Całość nagrałem na wideo, na którym przedstawiłem również szereg materiałów jakie są istotne, najważniejsze ustawy, adresy przydatnych stron.

Wszystko po to, aby ułatwić cały proces osobom, które się ubiegają o środki finansowe, jednocześnie nie dysponując wielki budżetem na tego typu działania.

Poświęciłem na to sporo własnego czasu, a wiadomo, że czas dla przedsiębiorcy jest bardzo cenny czasami nawet bezcenny. Ponadto jest to praktyczna i sprawdzona wiedza jak otrzymać pieniądze dlatego ustaliłem opłatę za wideo w wysokości 47zł.

Dostęp do materiałów otrzymujesz za opłatą, ponieważ jest tak, że człowiek jeśli otrzymuje za darmo to nie szanuje tego. Wiem po sobie, że jak za coś zapłacę to podchodzę z większym zaangażowaniem do tematu. A to właśnie od Twojego zaangażowania i skupienia zależy czy osiągniesz sukces.

Dostęp do materiału wideo przesyłam drogą mailową po opłaceniu zamówienia, wideo jest aktywne przez rok po opłaceniu. Wideo trwa dokładnie 60:16 minut.

W niespełna godzinę dowiesz się najważniejszych rzeczy m.in.:

 • Kwota jaką można otrzymać z Urzędu Pracy.
 • Kto może ubiegać się o środki finansowe  na jakich warunkach.
 • Na co można przeznaczyć otrzymane dofinansowanie.
 • Do czego zostaniemy zobowiązani po podpisaniu umowy z Urzędem Pracy.
 • Wszystkie prawa i obowiązki osoby, która skorzysta ze wsparcia finansowego.
 • Forma zabezpieczenia refundacji/dotacji wraz z omówieniem kosztów związanych z ustanowieniem poszczególnych zabezpieczeń.
 • Czas trwania całej procedury.
 • Jak przejść całą procedurę, aby otrzymać bezzwrotne wsparcie finansowe z Urzędu Pracy.
 • Z jakimi kosztami wiąże się cały proces.

Wiedza praktyczna jakiej nie dowiesz się z bezpłatnych dostępnych źródeł.

KLIKNIJ TU I ZAMÓW TERAZ


Kurs wideo pokazuje od początku do końca czyli całą procedurę jak to zrobić. A wcześniej było to dla mnie bardzo niezrozumiałe. Nawet kilka wizyt w Urzędzie nie rozjaśniło mi tematu, ponieważ ciągle tłumaczył mi ktoś niezrozumiałym dla mnie językiem oficjalnym. Wideo ma prosty i klarowny przekaz, bez owijania w bawełnę. Tego mi brakowało. Dzięki temu pierwszy program dofinansowania mojej firmy mam już za sobą i to z sukcesem.

Mariusz – Poznań


Wśród wielu moich znajomych panowało przeświadczenie, że pieniędzy z UP nie da się uzyskać. Ja postanowiłem im, a przede wszystkim sobie udowodnić, że się da. No bo przecież dla kogoś te wszystkie programy dotacyjne są stworzone. Wystarczyło odrobina determinacji no i owy kurs wideo. Bez niego nie było by tak łatwo. Najbardziej przydatne były sprawdzone sposoby jakie podaje autor. Fajnie, że wypróbował to w rzeczywistości i dzieli się tym z innymi – wielkie dzięki za ten kurs!

Damian Małysek


 

Oczywiście zawsze można skorzystać z pieniędzy jakie oferuje Nam bank. Jednak są to bardzo drogie pieniądze i jest to mało inteligentna forma rozwoju własnego biznesu. Jeżeli jest możliwość otrzymać bezzwrotną gotówkę na własny biznes to warto z tego skorzystać.

Jak zapewne wiesz w biznesie kluczowe są dwa czynniki:

 • Czas.
 • Pieniądze.

Zapoznając się z materiałem zawartym w tym wideo jestem pewnie, że oszczędzisz sporo czasu jaki potrzebny jest na dogłębną analizę tematu. A korzystając z  formy uzyskania środków finansowych jakie oferuje Urząd Pracy z pewnością zaoszczędzisz pieniądze jakie trzeba by wydać np. na spłatę odsetek od kredytu czy opłacając usługi doradcze prawników bądź biura, które całą procedurę przejdzie za Ciebie.

Nikt nie zrobi tego za Ciebie lepiej niż Ty sam!

Uważam jednak, że zostanie bądź bycie przedsiębiorcą wymaga pewnej inteligencji finansowej i zaradności. A po zapoznaniu się z materiałem wideo zwiększysz swoją inteligencję finansową i jest duże prawdopodobieństwo, że przez całą procedurę przejdziesz sam poświęcając jedyne 47zł.

Pamiętaj Jesteś wolny od ryzyka – gwarancja zwrotu pieniędzy”. Nic nie ryzykujesz. W przeciągu 30 dni od zakupu, jeśli uznasz, że z jakiegoś powodu otrzymana wiedza nie spełnia Twoich oczekiwań, masz prawo bez zbędnych formalności zażądać zwrotu wpłaty. I ją otrzymasz, ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.

Gdybyś miał problemy z wykonaniem zamówienia pisz na michal(at)finansewpraktyce.pl
lub dzwoń na numer telefonu: 579 072 439 (można pisać smsy)

Twoje dane i pieniądze są w pełni bezpieczne, ponieważ płatność jest realizowana przez firmę Dotpay S.A.

Regulamin       Polityka prywatności
Kontakt

 

Na YouTube zrobiłem delikatny wstęp do tematu 🙂