Finansowanie Pozwów Przeciw Bankom

Kolejna możliwość inwestycyjna, dzięki której pieniądze pomnażają się w sposób pasywny.

Bez zbędnego lania wody na początku. Czym prędzej zapraszam Cię do wysłuchania pełnej wersji, która jest tu

Jeśli Ci się podoba to daj łapkę w górę czyli LIKE na Youtube, natomiast jeśli jeszcze nie subskrybujesz kanału to możesz to zrobić tu

W Wielkiej Brytanii duże banki świadomie lub nie dopuściły się nadużyć wobec swoich kredytobiorców czyli osób, które tam zaciągały kredyty.

Nadużycia polegały na naliczaniu i pobieraniu za dużych kwot z rachunków klientów wobec kwot określonych w umowach z klientami.

Niekiedy były to jakieś znikome, ułamkowe kwoty. Jednak duże kredyty bierze się przeważnie na kilka lub nawet kilkadziesiąt lat, także w dłuższej perspektywie nawet niewielka kwota błędnie naliczana potrafi urosnąć do dużych rozmiarów.

Kancelaria prawna z Wielkiej Brytanii namierzyła ten proceder i dotarła do poszkodowanych osób. Naświetliła sprawę kredytobiorcom i to osoba poszkodowana może teraz pozwać bank do sądu wnosząc pozew o odszkodowanie.

Jednak jak to w sądownictwie bywa to kosztuje. Dopóki sąd nie rozstrzygnie kto jest winien i kto komu ile ma zapłacić to koszty sprawy ponosi osoba pozywająca. Mając na uwadze, że to są realne nadużycia i w grę wchodzą kilku tysięczne odszkodowania osoby poszkodowane nie mają nic przeciwko, żeby tego nie robić.

Jedynym problemem, który stoi na tej drodze są pieniądze. A raczej ich brak. Ludzie, którzy pobrali kredyty na wiele lat nie mają w zanadrzu pieniędzy, żeby wyłożyć na sprawę. Wiedząc nawet, że mogą wygrać odszkodowanie. Z pustego i Salomon nie naleje.

To spowodowało pojawienie się okazji dla inwestorów czyli osób, które trzymają kasę na właśnie takie okazje.

Jak wygląda cały proces?

Inwestor indywidualny może sfinansować od jednej do nieskończonej ilości (brak limitów) spraw. Obecnie koszt jednej sprawy to 4000 GBP. Kwota ta jest przeznaczana na pokrycie kosztów wstępnych sprawy.

Dodatkowo wkład własny inwestora jest zabezpieczony ubezpieczeniem brokera. Czyli jeśli sfinansowana przez inwestora sprawa zostanie przegrana w sądzie to broker ubezpieczeniowy wypłaci 4000 GBP z ubezpieczenia.

Tutaj należy nadmienić o ryzyku walutowym. Ponieważ w przypadku przegranej sprawy inwestor otrzyma w pełni zwrot wpłaconej początkowej kwoty.

Jednak jeśli to się rozłoży w czasie i kurs GBP/PLN pójdzie w niekorzystnym kierunku dla inwestora to może się okazać, że inwestor otrzyma zwrot 4000 GBP jednak przy niekorzystnym kursie podczas przewalutowania tej kwoty na złotówki może wystąpić strata.

Stopy zwrotu z inwestycji na poziomie 30-70%. Różnie podają, ponieważ to zależy od sprawy i wewnętrznego systemu weryfikacji tego projektu. Średnia stopa zwrotu z inwestycji oscyluje na poziomie 50%.

Czas trwania inwestycji to 6-18 miesięcy. Jest to w dużym stopniu uzależnione od procesu jaki przejdzie finansowana sprawa. A proces może wyglądać następująco.

1. Sfinansowana sprawa trafia do banku. Czyli kancelaria prawna kieruje pismo do banku, o wykryciu nadużycia i zaproponowanie ugody w określonej kwocie. Jeśli bank się decyduje na takie rozwiązanie to wypłaca odszkodowanie i po sprawie.

2. Sfinansowana sprawa trafia do banku. Czyli kancelaria prawna kieruje pismo do banku, o wykryciu nadużycia i zaproponowanie ugody w określonej kwocie. Jeśli bank nie godzi się na wypłatę odszkodowania to sprawa trafia do sądu.

W sądzie natomiast sprawa może wygrać albo przegrać.

W przypadku przegranej kwotę początkową inwestycji 4000 GBP inwestorowi wypłaca ubezpieczyciel bez żadnych odsetek. Czyli kapitał jest zabezpieczony w stu procentach i nie można go stracić.

W przypadku wygranej sprawy w sądzie inwestor otrzymuje kwotę inwestycji 4000 GBP oraz procent od zasądzonego odszkodowania. Wartość odszkodowania wynosi średnio 25 000 GBP.

Cały przebieg inwestycji pilotuje polska firma. Co oznacza, że wszystkie dokumenty takie jak umowa inwestor otrzymuje z przysięgłym tłumaczeniem na język polski.

Także w ten sposób zostaje zniesiona bariera językowa. Jest to o tyle ciekawa propozycja, że produkt inwestycyjny jest świeży. Na rynku polskim istnieje od połowy roku 2017.

Podsumowując

Finansowanie pozwów przeciw bankom w Wielkiej Brytanii.

Wady:

– ryzyko walutowe (inwestycja w GBP),

– horyzont czasowy inwestycji. Nie wiadomo ile dokładnie potrwa.

Zalety:

+ wysokie stopy zwrotu z inwestycji od 30 do 70%,

+ stu procentowa ochrona kapitału (ubezpieczenie w przypadku przegranej sprawy),

+ inwestycja alternatywna czyli jej przebieg i stopy zwrotu z inwestycji totalnie niezależne od sytuacji na giełdach i rynkach finansowych,

Jest to kolejna możliwość na zwielokrotnienie swoich nadwyżek finansowych i w tym miejscu podkreślę po raz kolejny. Zawsze inwestuj tylko nadwyżki finansowe czyli pieniądze, które jeśli stracisz to będziesz żył dalej i nie pogorszy się Twój standard życia.

Nigdy ale to nigdy nie inwestuj pieniędzy, które są Ci potrzebne w tym momencie do życia.

Każda forma inwestowania pieniędzy wiąże się z ryzykiem i niepewnością.

Pewne są tylko śmierć i podatki. Nie piszę Ci o tym, żeby rekomendować taką formę inwestowania pieniędzy. To bardziej informacja poglądowa dla Ciebie, żebyś wiedział, że takie coś istnieje.

Dodatkowo warto, żebyś wypracował w sobie taką ciekawość dziecka. Zwróć proszę uwagę, że dziecko za młodu jest ciekawskie, wszystkiego musi dotknąć, spróbować, zapytać a czemu? A dlaczego?

Tak samo może postępować człowiek w dorosłym życiu. Sprawdzając i poszukując nowych możliwości do tego, aby to nadwyżki finansowe pracowały na Ciebie, a nie Ty ciągle na nie w dłuższej perspektywie prowadzi do uwolnienia się od ciągłego pędu w pogoni za pieniędzmi.

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT

POLUB na FACEBOOK

11 myśli nt. „Finansowanie Pozwów Przeciw Bankom

  1. Obawiam się o kurs funta. Co prawda decyzja o brexicie już podjęta. Ale kurs jak to kurs cały czas spada i nie wiadomo dokąd dojedzie. A ta inwestycja nie ma co ukrywać jest zależna od kursu funta. Mowa oczywiście w przypadku wejścia i wyjścia z inwestycji po polskich złotówkach

  2. Myślałem nad tym. Finansującego na przykład 10 spraw to niech tylko wygrają 3 z 10 i zwrot na poziomie 50 proc jest realny 🙂

  3. Zbratać wszystkich słowian trzeba, ale nie na zasadzie jednego państwa lecz na zasadzie każdy rządzi swoim obszarem który zamieszkuje. Jedno wojsko. To co mówię wydaje się nierealne, lecz czasy się zmieniają. Zachód upada, niedługo sami Słowianie będą w nato bo zachód stanie się islamski, więc porządne wojny domowe na zachodzie i Rosja może być porządana w nato, otwarte wojny z islamistami i sami mogą chcieć dołączyć.

  4. „Ja doradzałabym wziąć na wstrzymanie. Nie należy miotać ciężkich oskarżeń bez wyraźnych podstaw. Ja nie widzę niczego co by rząd Morawieckiego i sam premier zrobili na szkodę Polski. Szkoda, że pani nie widzi, bo tego jest już bardzo dużo. Jeżeli jest pani zainteresowana, to proszę się odezwać, a wówczas dostarczę pani smutną listę zaniedbań, zaniechań i szkodliwych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *