Gdzie trzymać pieniądze


Sprawdź czy Twoje oszczędności życia są bezpieczne.

Jeśli wydajesz mniej niż zarabiasz to naturalnym jest że z biegiem czasu pojawi Ci się nadwyżka finansowa.

Mam nadzieję, że tej nadwyżki nie przejadasz tylko odkładasz.

Postępując w ten sposób sprawisz, że z biegiem czasu Twoje oszczędności będą się stale powiększać i dojdziesz do takiego momentu, że możesz zacząć się zastanawiać gdzie bezpiecznie przechowywać pieniądze.

Im będziesz mieć więcej pieniędzy tym całkiem możliwe, że Twój umysł będzie Cię sabotować. A to, że Cię ktoś napadnie, obrabuje lub w ogóle stracisz wszystkie pieniądze w wyniku jakiegoś kataklizmu.

Jest to naturalny odruch ludzkiego umysłu, który się troszczy o Nas. W momencie, gdy nie masz pieniędzy to umysł męczy Cię co zrobić, aby je mieć.

W sytuacji, gdy już masz pieniądze umysł sabotuje na dwa sposoby. Albo na co je wydać, jest to gorszy odruch. Albo drugi, lepszy to co zrobić, aby tych pieniędzy nie stracić.

Oczywiście sytuacja zamartwiania się o to, aby nie stracić pieniędzy jest bardziej komfortowa niż ta, w której się martwisz skąd te pieniądze wziąć.

Dzisiaj skupimy się na ochronie Twojego już nagromadzonego kapitału.

Warto jest sobie podzielić kwotę nadwyżki finansowej na pół. Bez względu na to jaką dysponujesz kwotą. Podziel ją na pół.

Jedną część trzymaj w formie gotówki w tradycyjnym miejscu czyli w tak zwanej skarpecie, pod tapczanem lub w szufladzie czy sejfie.

Chodzi o to, abyś mieć dostęp do tych pieniędzy w każdej chwili.

Oczywiście taka forma przetrzymywania oszczędności jest obarczona kradzieżą, w przypadku, gdy ktoś odkryje gdzie trzymasz pieniądze.

Jeśli będzie je trzymać w domu to również może się przytrafić pożar, który puści z dymem Twoją nieruchomość wraz z oszczędnościami.

Odpukać w niemalowane, nikomu nie życzę źle jednak trzeba się nastawić na taką ewentualność.

Drugą część swoich oszczędności ulokuj w cyber miejscach. Mam tutaj na myśli konta oszczędnościowe, lokaty, obligacje itp.

W momencie, gdy oddajesz gotówkę do banku to widzisz ją w postaci cyfrowych zapisów na ekranie swojego monitora. Dlatego nazwałem tą formę jako cyber miejsca.

Ta forma przetrzymywania pieniędzy jest również narażona na cyber kradzieże, ataki hakerów lub złodziei.

Nie ma co ukrywać pieniądze były, są i będą smakowitym kąskiem dla wielu ludzi o różnych intencjach niekiedy złych, a niekiedy dobrych.

Nie ma jednego sprawdzonego i bezpiecznego miejsca, w którym nikt Ci pieniędzy nie zabierze za żadne skarby.

Tak samo jak pieniądze są niebezpieczne w domu tak samo i w banku. Owszem jest takie coś jak Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który gwarantuje ochronę i wypłatę środków do kwoty 100 czy 200 tysięcy euro.

Jednak nigdy nie wiadomo do końca czy w momencie upadku banku wszyscy wierzyciele odzyskają swoje środki z BFG.

Każde miejsce przechowywania pieniędzy jest narażone na ryzyka i niebezpieczeństwa. Dzieląc swoje oszczędności na kilka kwot i przechowując je w różnych miejscach rozkładasz w ten sposób ryzyko na mniejsze czynniki.

 

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

 

POLUB na FACEBOOK

 

9 myśli nt. „Gdzie trzymać pieniądze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *