Ile chcesz zarabiać miesięcznie?

ile chcesz zarabiać

Czy jeśli w tym momencie zapytam Ciebie ile chcesz zarabiać miesięcznie? To czy potrafisz odpowiedzieć? Podać konkretną kwotę?

Jeśli wiesz ile chcesz zarabiać miesięcznie to wpisz proszę w komentarzu. Jeśli nie wiesz to zaraz powinno Ci się wyjaśnić.

Standardowo już zapraszam Cię na kolejny odcinek do youtube. Jeśli Ci się podoba ten odcinek to daj łapkę w górę 🙂

Może, żeby lepiej przybliżyć i zobrazować dzisiejszy temat to podam przykład statku i biegacza.

Statek wypływa z portu i nie wie dokąd ma płynąć. Po prostu wpłynął, nikt nie określił trasy. No to statek sobie płynie tam gdzie go kieruje wiatr, czy prądy morskie. Dryfuje na rozległych, bezdrożach oceanów.

Dokąd dopłynie? Tego nie wie nikt nawet sam kapitan, który kieruje statkiem, ponieważ nikt mu nie określił punktu końcowego.

Podobnie jest z biegaczem (ostatnio bieganie jest w modzie). Wystartował z linii startu i biegnie. Powiedzieli mu biegnij i tyle. To on biegnie. Lecz nie wie ile ma biec kilometr, dwa, a może sto. Tym samym nie wie jak rozłożyć siły, czy biec szybko, czy biec wolno…

Po prostu biegnie. Jak wyczerpią się jego siły to padnie i nikt, nawet on nie będzie wiedział czy dobiegł do mety. A może padł tuż przed metą i zabrakło do niej dosłownie kilku kroków? Tego nie wie nikt, ponieważ meta nie została określona.

Na tak dwóch prostych przykładach statku i biegacza pragnę Ci uzmysłowić. Jeśli nie określisz sobie jasno i konkretnie ile chcesz zarabiać miesięcznie to ciężko Ci będzie osiągnąć tą kwotę.

Jak to zrobić?

Musisz sprecyzować konkretnie ile chcesz zarabiać. Załóżmy, że 5 000 zł miesięcznie.

Żeby nie były to tylko słowa rzucone na wiatr po zastanowieniu i ustaleniu zapisz proszę swoją wymarzoną kwotę na kartce papieru. Nie na komputerze, nie w głowie tylko na kartce papieru.

Jeśli pozostawisz ją tylko w głowie to pod natłokiem codziennych zdarzeń i wrażeń duże prawdopodobieństwo, że zapomnisz. Tak samo zapisanie w komputerze nie ma takiej mocy urzędowej jak zapisana kwota na kartce papieru 🙂

Poza tym zapisując kwotę na papierze inaczej to wpływa i działa na Twoją podświadomość. Zrób to teraz! Weź kartkę papieru i po prostu zapisz ile chcesz zarabiać miesięcznie.

Następnie musisz określić termin. Czyli do kiedy chcesz osiągnąć taki poziom zarobków. Na początku możesz nie potrafić jeszcze oszacować realnego terminu. To nic. Określenie terminu jest równie ważne. Dlatego teraz zapisz termin pod kwotą, którą mam nadzieję, że już zapisałeś na tej kartce papieru 🙂

Czyli hipotetycznie załóżmy, że chcesz zarabiać 5 000 zł miesięcznie. Cel ten osiągniesz w 5 lat czyli do stycznia 2023 roku. To jest przykładowo Ty zapisz na kartce swoją liczbę i termin.

Następnie trzeba określić jak to zrobić.

Dlatego odwróć kartkę na drugą stronę i wypisz wszystkie sposoby zarabiania pieniędzy jakie przychodzą Ci do głowy. Mogą to być sposoby, które już próbowałeś i również te które znasz, a jeszcze nie miałeś okazji ich wypróbować.

Wypisz wszystko co przychodzi Ci do głowy. Następnie trzeba wyselekcjonować te, których musisz się podjąć, ponieważ samo zapisanie zarobków na kartce nie sprawi, że je osiągniesz. Podejmuj się każdej pracy jaka przychodzi Ci do głowy.

Równie ważne jest wypróbowanie wszystkich prac, żebyś wiedział jak praca będzie sprawiać Tobie przyjemność. Ponieważ robienie czegoś czego się nie lubi tylko dla pieniędzy prędzej czy później doprowadzi do utraty motywacji, żeby to robić.

Tak samo są różne formy zarabiania pieniędzy na przykład można zbierać i sprzedawać złom. Tylko czy taka forma zarabiania pieniędzy będzie Tobie odpowiadać? Czy będziesz się czuł komfortowo w tej sytuacji? Dlatego musisz popróbować wielu form zarabiania pieniędzy, żeby potrafić określić przy której formie chcesz zostać.

Samo dojście do wymarzonych zarobków może okazać się w Twoim przypadku łatwe i proste. Jednak nie chodzi o to, żeby jednokrotnie zarobić określoną kwotę pieniędzy. Będziesz potrzebował utrzymać swoje wymarzone zarobki. A do tego potrzeba zajęcia, które chcesz i lubisz robić.

Musisz znaleźć przyjemne z pożytecznym czyli zajęcie, które będziesz wykonywać dla celów zarobkowych, a ponadto będzie sprawiać Tobie przyjemność. Pojawi się wtedy naturalna automotywacja do wykonywania tego zajęcia.

Teraz jest ten moment. Odwróć kartkę papieru i wypisz wszystkie sposoby zarabiania pieniędzy jakie przychodzą Ci do głowy.

Kartkę z wypisaną kwotą Twoich wymarzonych miesięcznych zarobków, a także z zapisanym terminem do kiedy chcesz to osiągnąć i sposobami jak to chcesz osiągnąć przechowuj w bezpiecznym miejscu. Nie musisz do niej zaglądać codziennie.

Ta kartka będzie odświeżana co jakiś czas. Czyli jak będziesz podsumowywał swoje zarobki to możesz do niej zajrzeć. Wtedy kontrolnie będziesz wiedzieć ile Tobie jeszcze potrzeba do osiągnięcia celu. Czy się do niego zbliżasz czy oddalasz, a może już go osiągnąłeś i należy określić nowy.

Mając to wszystko zapisane na kartce nie powinno Ci nic umknąć w codziennym pędzie życia i zgiełku emocji jakie pojawiają się w życiu. Ponadto zapisane na kartce będzie nabierać „mocy urzędowej” i Twój umysł będzie kombinował jak koń pod górkę co zrobić, żeby to osiągnąć.

Samo zapisanie na kartce i rzucenie jej w kąt nic Ci nie da. A na pewno nie zarobi za Ciebie żadnych pieniędzy. Trzeba jeszcze oczywiście podjąć działanie. Bez działania nie ma rezultatów. Dlatego mam nadzieję, że kartkę masz już zapisana. To teraz należy przystąpić do działania. W takim razie DO BOJU!

ZASUBSKRYBUJ KANAŁ na YT

POLUB na FACEBOOK

14 myśli nt. „Ile chcesz zarabiać miesięcznie?

  1. Gdzieś wyczytałem „wizja nie wystarczy, trzeba ją połączyć z działaniem. Nie wystarczy patrzyć na schody, trzeba po nich wejść”

  2. 8 000 zł 🙂 Teraz mi brakuje do tej kwoty jeszcze troche. podejrzewam, że jakbym doszedł do zarobków 8 tys to i tak dalej by było mało 🙂

  3. Jeszcze nie wiem ile potrzebuję. Jestem w szkole średniej także jeszcze mam trochę czasu. Czuję wewnętrzną chęć zrobienia czegoś aby wyrwać się ze szkoły bo dotarło do mnie że uczą nas wiedzy bezużytecznej. Nie wiem jeszcze jak to zrobię ale to zrobię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *