Jak najtaniej kupić OC dla samochodu

Ubezpieczenie OC pojazdu jest obowiązkowe, także jeśli chcesz mieć samochód to będzie to Twój koszt stały. A żeby mieć więcej pieniędzy to trzeba umiejętnie redukować koszty stałe. Gdzie kupić OC dla samochodu, żeby nie przepłacić?

W zależności jaki masz samochód, typ, model, rok, pojemność i wiele, wiele innych parametrów.

Jeszcze poza samymi parametrami pojazdu jest też brany pod uwagę profil ubezpieczającego czyli jego wiek, jaki czas ma prawo jazdy czy ile lat bezszkodowej jazdy ma na swoim koncie.

To między innymi na podstawie tego zostanie dla Ciebie wyliczona składka OC.

Jest jakiś magiczny klucz, algorytm, który siedzi zaklęty w systemach firm ubezpieczeniowych i wylicza składki ubezpieczenia OC dla klientów ubezpieczalni.

Ubezpieczenie OC pojazdu jest obowiązkowe, także mając samochód trzeba je opłacać.

Co oznacza, że jest to Twój koszt stały. Niejednokrotnie już powtarzałem i powtarzam jak mantrę nadal, że aby mieć więcej pieniędzy to trzeba redukować koszty i zwiększać zarobki.

Jeśli masz problem ze zwiększaniem swoich przychodów to warto jest trochę popracować nad redukcją kosztów.

Jedno jest wiedzieć, a drugie to robić to umiejętnie.

Jak zatem znaleźć najtaniej polisę OC.

No i się zaczyna. Czyli musisz zrobić sobie wycieczkę po ubezpieczalniach.

Dlaczego?

Dlatego, że ten magiczny schemat wyliczania składek OC dla aut jest tak magiczny, że w każdej ubezpieczalni wylicza inaczej.

Zawsze przy zmianie auta jestem zafascynowany ofertami polisy OC dla mojego nowo kupionego samochodu.

Naprawdę ale to uwierz mi naprawdę nie ma reguły i co roku stawki potrafią się diametralnie zmieniać w firmach ubezpieczeniowych.

W firmie, w której mam ubezpieczone auto od lat i poza tym mam jeszcze kilka innych ubezpieczeń jak ubezpieczenie na życie, domu i mieszkania.

To przytrafiła mi się taka sytuacja, że gdy zmieniłem auto i poprosiłem o ofertę polisy OC na moje nowo zakupione auto to myślałem, że z krzesła spadnę.

Pozbierałem oferty z innych ubezpieczalni i okazało się, że od mojego ubezpieczyciela, którego to jestem „stałym” i wieloletnim klientem, który ma wiele produktów ubezpieczeniowych wykupionych to stawka jest najwyższa…

Gdzie w takim razie szukać najtańszej polisy OC?

Firmy ubezpieczeniowe. Multi agencje, Internet.

Według mnie to powinieneś zebrać minimum trzy oferty. Im więcej zbierzesz tym będziesz mieć większy pogląd na to jak wyglądają stawki u poszczególnych ubezpieczycieli.

Nie bój się chodzić i pytać. Dzwoń, pisz wszędzie, gdzie tylko się da. Poza tym negocjuj, mów otwarcie, że tu i tu dali ci niższą ofertę i czy można coś z tym zrobić?

Jak już wejdziesz gdzieś do firmy i przygotują Ci ofertę specjalnie do Ciebie to nie przyjmuj jej od razu tylko powiedz, że musisz się zastanowić. Bądź przygotowany, że w takiej sytuacji powiedzą Ci coś tego typu: „Ta oferta obowiązuje tu i teraz, jeśli Pan wróci za kilka dni to nie jesteśmy w stanie zapewnić, że ceny nie ulegną zmianie”.

Mimo wszystko zapisz sobie cenę i nazwę firmy ubezpieczeniowej i wyjdź i szukaj dalej.

Jak już obejdziesz kilka punktów to się zdziwisz.

Ja nie dowierzałem jak na auto Suzuki Swift otrzymałem oferty na polisę OC od 900 zł na rok do 480 zł na rok. Duża różnica?

Zapytaj o ofertę dla swojego samochodu w kilku, a nawet kilkunastu punktach, a będziesz miło zaskoczony 🙂

 

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

POLUB na FACEBOOK

5 myśli nt. „Jak najtaniej kupić OC dla samochodu

  1. Sęk w tym iż ciągle zmieniają te składki. Dla przykładu w jednym roku miałem 800 na rok a drugim roku 850 na rok. Choć nic nie zrobiłem. Pani powiedziała że po prostu podrożało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *