Jak zarabiać na Allegro OLX Aligato

 

Czy możliwe jest zarabianie pieniędzy bez wychodzenia z domu? Chcesz dorobić i się nie narobić, a przy tym nie chodzić do pracy? Jeśli interesuje Cię ten temat to zapraszam do lektury.

Ostatnio w mailach od Was powtarza się często pytanie typu „jak sobie dorobić”?

Niezmiennie, zawsze i wszędzie polecam handel elektroniczny.

Jak zacząć handlować w Internecie

Handlowanie w Internecie jest o tyle wygodne, ze robisz to kiedy chcesz i gdzie chcesz. Poza tym nie musisz się zwalniać od razu z pracy ani nie musisz brać dodatkowego etatu bo możesz to sobie robić dodatkowo w ilości czasu jaka odpowiada Tobie.

Pierwsze pytanie jakie może Ci przychodzić do głowy to czym handlować?

Od zawsze polecam każdemu i również sam tak robię. Rozejrzyj się dookoła w swoim mieszkaniu czy domu i jeśli widzisz tam rzeczy, których nie używałeś przez ostatnie 12 miesięcy to znak, że jest to niepotrzebne.

Zamiast tego, że to leży i zbiera kurz to po prostu to wystaw na sprzedaż. Gdzie???

Kiedyś były giełdy rupieci, antyków itp. Owszem teraz pewnie i też są. Ale jest lepsze miejsce, które nigdy nie śpi i jest czynne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i zwie się Internetem 🙂

Obecnie największy ruch jest na platformie aukcyjnej Allegro.pl. Rzeczy używane idą jak woda na portalach internetowych typu olx.pl. Takich portali jest cała masa. Ostatnio powstał nowy aligator.pl. Jest to niejako kopia polskiego allegro.

Niemniej nic się nie stanie jak wystawisz na wszystkich tych portalach swoje rzeczy z domu, które tylko zalegają, zbierają kurz i są już Tobie nie potrzebne. Jak sprzeda Ci się na więcej niż na jednym portalu równocześnie ta sama rzecz to najwyżej komuś zwrócisz pieniądze, bo przecież masz jedną rzecz na sprzedaż i tyle.

Zdziwisz się jakie rzeczy ludzie kupują, nie ma znaczenia, że być może to jest porysowane, używane, czy lekko uszkodzone. Co Ci szkodzi zrobić kilka zdjęć (zakładam, że masz telefon z aparatem), napisać opis (kilka słów co to jest, do czego itp.) i już, po robocie, wystawione.

Obsługa platform typu allegro jest intuicyjna i prosta. Wystawianie nawet zostało ujednolicone do tego stopnia, że wypełniasz szablon, w którym za dużo nie ma możliwości modyfikowania. Takie portale stawiają na standaryzację, czyli, żeby oferty miały taką samą czcionkę, podobny układ itp.

Z reguły na platformach i portalach aukcyjnych za założenie konta nic się nie płaci. Gdzie niegdzie mogą być pobierane opłaty aktywacyjne w wysokości 1 zł. To cała inwestycja. Ponadto nic się nie płaci za wystawienie przedmiotu. Na allegro na przykład jest pobierana prowizja dopiero jak coś sprzedasz.

Jest to procent od kwoty sprzedaży i to też nie we wszystkich kategoriach bo są i kategorie, w których opłaty nie są pobierane nawet od sprzedaży.   

Możesz sobie pomyśleć, że musisz mieć firmę, żeby zacząć handlować w internecie. W Polsce jest kwota wolna od podatku. Nie będę podawał w jakiej wysokości bo ona co rusz się zmienia.

Nie zmienia to faktu, że możesz sobie „dorobić” do wysokości kwoty wolnej od podatku i nie musisz przy tym zakładać działalności gospodarczej. Wystarczy, że tylko ten dodatkowy dochód wykażesz w swoim zeznaniu rocznym PIT.

Jak nie przekroczysz kwoty wolnej od podatku to po wykazaniu jej w zeznaniu rocznym nawet nie zapłacisz od tego „dodatkowego” dochodu podatku. Także o to się nie martw.

Handlowanie w Internecie nie nakłada na Ciebie żadnych ograniczeń. Chcesz to robisz to. Nie masz czasu to zamykasz swoje ogłoszenia i robisz sobie wolne.

Rzeczy, które zalegają w Twoim domu zabierają Twój czas, energię i pieniądze. Nawet nie bierzesz tego pod uwagę ale co jakiś czas musisz je sprzątać, przekładać, układać, odkurzać, ewentualnie reperować.

A skoro coś leży w kącie nieużywane przez ostanie 12 miesięcy to jest duże prawdopodobieństwo, że to już jest Tobie nie potrzebne.

Tylko przyjemne z pożytecznym. Pozbędziesz się zalegających „gratów” z miejsca, w którym mieszkasz, nauczysz się czegoś nowego (obsługi portali ogłoszeniowych), a przy tym wszystkim jeszcze sobie dorobisz. Jeśli oczywiście potrzebujesz pieniędzy.

A po dużej ilości powtarzających się do mnie emaili stwierdzam, że każdemu przydała by się dodatkowa gotówka. Poza tym sam wiesz jak to jest z pieniędzmi, ile by ich nie było to zawsze będzie mało 🙂

W takim razie nie przedłużam już i teraz odejdź od komputera i rozejrzyj się dookoła co byś takiego mógł/mogła sprzedać w Internecie?

Do dzieła!

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie 

POLUB na FACEBOOK 

13 myśli nt. „Jak zarabiać na Allegro OLX Aligato

  1. Brzmi ciekawie. Od teraz zaczynam się przyglądać i obserwować te serwisy aukcyjne i już niedługo zadebiutuję na którymś z nich

  2. Artykuł klamie, obowiazek założenia firmy wystepuje po przekroczeniu polowy min wynagrodzenia w jakimkolwiek miesiącu. Poczytajcie o ‚firmie na probe’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *