Jak zmniejszyć wydatki za telefon?

Jak zmniejszyć wydatki za telefon finansewpraktyce.pl

Praca nad swoimi wydatkami powinna trwać ciągle i nieprzerwanie. Tylko regularne zwiększanie zarobków i redukowanie kosztów przynosi w długim terminie efekty.

Dzisiaj się skupimy na redukowaniu comiesięcznych kosztów za usługi telekomunikacyjne czyli za połączenia telefoniczne, smsy i dostęp do Internetu z telefonu komórkowego w celu obniżenia wydatków.

Wysłuchaj również na Youtube.


Jeszcze parę lat temu posiadanie telefonu stacjonarnego lub komórkowego nie było tak powszechne jak w dzisiejszych czasach. Korzystało się z budki telefonicznej, które były dostępne w miejscach publicznych lub telefon miał tylko sołtys.

Dzisiaj odchodzi się od telefonów stacjonarnych wykorzystywanych prywatnie w gospodarstwach domowych na rzecz telefonów komórkowych. Normą staje się, że telefon komórkowy musi mieć każdy. Wtedy jest ułatwiony kontakt z nim i posiadacz telefonu czuje się bardziej bezpieczny, że pod ręką ma dostęp do całego świata.

Niegdyś na pierwszą komunię dostawało się zegarek, Pegasusa, Commodore czy Amigę, natomiast dzisiaj smartfon nikogo nie dziwi jako prezent komunijny czy urodzinowy dla młodocianych.

Popularyzacja usług telekomunikacyjnych spowodowała, że ceny usług są niższe i bardziej przystępne dla społeczeństwa. W gąszczu reklamowym i szumie informacyjnym jaki panuje w mediach trudno jest wyłonić optymalną ofertę. Wybierając jednak taryfę, z której będzie się korzystać należy wziąć pod uwagę koszty w długim terminie.

Operatorzy telekomunikacyjni zachęcają swoich klientów do wybierania usług abonamentowych kusząc atrakcyjnymi telefonami za złotówkę z niskim abonamentem. Abonament na poziomie 30zł-40zł za miesiąc w tym nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci na pierwszy rzut oka wydaje się przystępny.

30 zł miesięcznie daje 360zł w skali roku. Dla jednych dużo dla innych mało. W zależności od Twoich zarobków i od Twojej sytuacji finansowej kwota abonamentu za telefon jest różnie postrzegana. Jednak jest to kwota, którą musisz wydać co miesiąc odmawiając sobie innych rzeczy. Poza tym musisz poświęcić swój czas, żeby zarobić na abonament. Sam wiesz ile musisz pracować czasu, żeby zarobić na abonament miesięczny lub doładowanie do telefonu.

Dynamicznie rozwijający się postęp technologiczny, a także pojawiające się nowe telekomy sprawiają, że ceny usług telekomunikacyjnych spadają. Dzisiaj zamiast abonamentu, który trzeba płacić co miesiąc można komunikować się ze światem jeszcze taniej.

Funkcjonująca już na rynku jakiś czas marka Virgin Mobile w swojej ofercie ma numer telefonu (karta sim). Starter można zamówić przez Internet na stronie operatora podając podstawowe dane teleadresowe. Następnie kurier przywozi kartę sim z umową. Podpisujesz dokumenty kurierowi i masz już nr telefonu.

Starter kosztuje 5zł (ostatnio nawet była promocja starter za 0zł). Po otrzymaniu startera można dzwonić i odbierać połączenia bez konieczności regularnego doładowywania konta.   

Czyli na koncie są już środki do wykorzystania o wartości 5zł. Istotne jest to, że są ważne bezterminowo. Następnie pozostaje zorganizować sobie smartfona. Jeśli w tym roku nie przystępowałeś do komunii to możesz go nie dostać za darmo 🙂

Przeanalizujmy teraz jak można komunikować się ze światem mając 5zł na koncie bez konieczności regularnego doładowywania konta.

Mając smartfona wystarczy zainstalować aplikację Viber, WhatsApp lub Skype. Do tego będzie potrzebny dostęp do Internetu. Po aktywowaniu taryfy Freemium kodem *222*000# otrzymujesz co miesiąc za darmo 30 minut, 30 sms i 300MB Internetu (po przekroczeniu transferu danych 300MB dostęp do Internetu jest nadal za darmo tylko, że prędkość transmisji danych spada do 32kb/s).

Posiadając jedną z aplikacji (Viber, WhatsApp, Skype) możesz komunikować się ze znajomymi za darmo. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. A dzięki taryfie Freemium w Virgin Mobile transfer danych masz cały czas za darmo.

Dodatkowo social media można wykorzystać do tego celu. Najbardziej popularne portale społecznościowe mają rozbudowane komunikatory i możliwość komunikowania się za pomocą wiadomości prywatnych zamiast pisać smsy. Ponadto umożliwiają połączenia wideo czy telekonferencję (Messenger Facebooka)  przez co nie trzeba dzwonić, wystarczy dostęp do Internetu. Obecnie coraz więcej użytkowników jest ciągle online.

Po wykorzystaniu pierwszych środków konto można doładować w dowolnym okresie. Bez żadnej presji terminu czy zablokowania konta. Nawet przy stanie konta 0zł odbierać połączenia można cały czas bez zamartwiania się, że rozmowy przychodzące zostaną zablokowane.

Najniższa kwota doładowania konta z możliwych to 5zł. Po doładowaniu również nie ma terminu ważności środków czyli są ważne bezterminowo. Doładowanie można kupić za pośrednictwem strony internetowej bez wychodzenia z domu i szukania po sklepach doładowania do telefonu.

Warto się zastanowić przez chwilę i podliczyć ile wydaje się co miesiąc na usługi telekomunikacyjne następnie spojrzeć na te koszty w skali roku. W przypadku potrzeby podreperowania finansów osobistych można skorzystać z możliwości jakie oferują dzisiaj operatorzy telekomunikacyjni.

Jednym z regularnych comiesięcznych kosztów są wydatki na telefon. Redukując ten comiesięczny koszt doprowadzi do pojawienia się określonej kwoty w portfelu, którą można przeznaczyć na co innego lub najzwyczajniej w świecie odłożyć na realizację marzeń.

11 myśli nt. „Jak zmniejszyć wydatki za telefon?

 1. Z moim telefonikiem nie rozstaje się ani na krok. Dlatego cieszę się, że trafiłam na Twój wpis bo oszczędności zawsze się przydadzą 🙂

 2. Z miesiąca na miesiąc płacę za tel coraz więcej. Nie podnoszą mi cen tylko coraz więcej korzyztam z telefonu. Dlatego też obowiązkowo muszę wypróbować Virgin Mobile. Pozdrawiam Marcin

 3. No superancko. Ułatwiłeś mi sporo pracy żeby nie przeglądać całego tego reklamowego hłamu. A chcę jak najwięciej przyciąć wydatki dla tych korpo telekomów. Tylko muszę jeszcze zakończyć umowę która trwa z moim obecnym operatorem z której nie jestem zadowolony. Zatem Virgin wyczekujcie na przybycie nowego klienta wkrótce 😀

 4. A czy można przenieść numer do Virgin Mobile z abonamentu w PLAY(mam już dość braku zasięgu) i płacenia 80zł miesięcznie za telefon, który ciągle się ścina mimo braku możliwości zainstalowania czegoś więcej niż Messenger.

  PS. Jak z zasiegiem Virgin? Na kogo nadajnikach działają?

  • W dzisiejszych czasach numery można przenosić bez problemu. O szczegóły musisz zapytać u operatora.

   Virgin podaje na swojej stronie „Virgin Mobile korzysta z nadajników Play, T-Mobile oraz Plus.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *