Klucz do sukcesu finansowego

 

sukces finansowy

Czy potrzebujesz dobrego wykształceniu lub ukończenia kilku fakultetów, żeby dużo zarabiać?

Znalazłeś książkę, w której rzekomo jest tajemnicza formuła do osiągnięcia tego na czym Tobie zależy. Przeczytałeś ją, następnie odłożyłeś na półkę i poszedłeś spać. Następnego dnia wstałeś jak co dzień i czy coś się zmieniło?

Czy nastały zmiany obiecywane w tej książce?

Albo natknąłeś się na informację o szkoleniu, które odmieni Twoje życie. Szumne hasła reklamowe rozgrzały Twoją głowę do czerwoności. Pod wpływem impulsu zapisałeś się na szkolenie.

Odbyłeś je, byłeś aktywnym i skupionym uczestnikiem, nic nie umknęło Twojej uwadze. Po szkoleniu wróciłeś do domu, nastał wieczór i poszedłeś spać.

Następnego dnia budzisz się siadasz na skraju łóżka i pytasz się patrząc do góry w kierunku nieba i gdzie ten mój sukces, który miał nastąpić po tym szkoleniu, na którym wczoraj byłem?

Otóż mój drogi, moja droga samo z siebie nic się nie stanie.

Jeśli chcesz wiedzieć jak odnieść sukces finansowy to zapraszam


Szkolenia, książki, spotkania branżowe, targi, konferencje, networking, turnusy edukacyjne, ośrodki kształcenia, internet i cała masa innych źródeł, z których możesz czerpać wiedzę.

Niektóre z nich reklamują obiecujące rezultaty, ba nawet zapewniają, że poznasz tajemnicę lub sekret, po którym Twoje życie ulegnie zmianie. Niczym znalezienie złotej rybki, która spełni twoje trzy życzenia.

Jednak samo czytanie książek i skakanie z kwiatka na kwiatek, ze szkolenia na szkolenie nic nie da bez jednej, najważniejszej rzeczy.

Owszem edukacja i poszerzanie horyzontów jest potrzebne. Rozwój, nauka, wiedza to wszystko jest ze sobą powiązane. Tylko, że bez jednego ogniwa (najważniejszego) nawet najwspanialsza wiedza tego świata nie zadziała.

Co zatem zrobić?

Im szybciej zastosujesz wiedzę w praktyce tym szybciej się coś zmieni.

Nie wystarczy czytać tylko książek, trzeba wdrażać wiedzę, którą poznajesz.

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to czasy moich studiów.

Obserwując frekwencję na wykładach i zajęciach akademickich można było wysnuć jeden wniosek. Zajęcia prowadzone przez wykładowców, którzy mieli swoje firmy, albo poza uczelnią pracowali w firmach cieszyły się większym zainteresowaniem.

Czyli jednym słowem zajęcia prowadzone przez praktyków były chętniej odwiedzane przez studentów.

Natomiast u wykładowców, którzy tylko pracowali na uczelni na zajęciach była nuda. Można było zasnąć. Ponieważ wykładali suchą teorię. Recytowali regułki z książek nie popierając ich żadnymi przykładami. Sama teoria i nic więcej.

Nauczyciele, którzy poza uczelnią mieli etat w jakiejś firmie lub realizowali zlecenia dla firm albo czasami nawet prowadzili swoje firmy. To są ludzie, których warto słuchać i którzy potrafią nauczać.

Świadczyła o tym również frekwencja na ich zajęciach. Wszystkie miejsca na ich zajęciach zawsze były wypełnione, a na zakończenie wykładu było pełno pytań, a nawet pojawiały się niekiedy oklaski dla prowadzącego.

To wszystko dlatego, że Ci ludzie uczyli się, dokształcali, rozwijali ale i najważniejsze. Sprawdzali nowo nabytą wiedzę w praktyce. Łączyli naukę z przemysłem i biznesem.

Odczuwali na własnej skórze, nabierając doświadczenia jak ta wiedza działa w realnym świecie, na co dzień w życiu.

Przez to ich wykłady były niesamowicie ciekawe, poparte ich życiowym doświadczeniem. Historie jakie wplatali pomiędzy teoretyczną wiedzę sprawiały, że milej i łatwiej się uczyło.

Dlatego klucz do sukcesu finansowego brzmi: wiedzę wprowadź w czyn.

Sama teoria bez działania sprawi, że będziesz wszystko i na każdy temat wiedział. Ale co z tego jak nie będziesz tego stosował.

Ludzie nie lubią takich mądrali co na każdy temat uważają, że wiedzą wszystko najlepiej. Natomiast podążają za ludźmi czynu.

Poza samą nauką warto działać, działać i jeszcze raz działać. A rezultaty prędzej czy później się pojawią.

Po drodze mogą się pojawić przeszkody, porażki, przeciwność losu. To oczywiste i normalne dla ludzi, którzy chcą zmieniać swoje życie, nie godzą się z nieciekawą rzeczywistością i ciężko pracują każdego dnia dla lepszego jutra.

Miej na uwadze, że życie będzie Cię testować. Jeśli będziesz chciał spróbować czegoś nowego. Postawisz sobie cel i będziesz robić wszystko, aby go osiągnąć. To nie poddawaj się przy pierwszej lepszej przeszkodzie.

Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Pan Donald Trump teraz jest prezydentem i miliarderem, jednym z bogatszych ludzi w USA.

Nie wiem czy wiesz, że Pan Trump bankrutował kilka razy w swoim życiu. Tak bankrutował czy osiągnął totalne dno finansowe.

Mimo to nie poddawał się i zacięcie walczył o swój sukces.

Takich historii i ludzi na tym świecie, którzy mierząc się z przeciwnościami losu, osiągają to czego pragną, jest cała masa. W każdej dziedzinie życia czy obszarze życia ktoś musiał się z czymś zmierzyć, żeby osiągnąć to na czym mu zależy.

Pamiętaj dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. Dopóki uczysz się i wprowadzasz wiedzę w czyn to się rozwijasz, idziesz do przodu. Natomiast stojąc w miejscu człowiek się cofa.

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie 

POLUB na FACEBOOK 

10 myśli nt. „Klucz do sukcesu finansowego

  1. To jest mylne przekonanie że jak ktoś jest po studiach to będzie dużo zarabiał. Większość najbogatszych ludzi na tym świecie nie ma matury

  2. D. Trump bankrutował bo stawiał wszystko na jedną karte. Kilka razy nie trafił ale za to jak trafił to wzniósł się na wyżyny i zasadniczo długo tam zostanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *