Masowa ucieczka milionerów

masowa ucieczka milionerow finansewpraktyce.pl

W mediach informacje o imigrantach szturmujących Europę nie milkną. Jest to obecna zagłada Europy przez Państwa Islamskie. Ma to również ogromny wpływ na bezpieczeństwo europejskich miast i państw. Na celowniku bojowników islamskich w roku 2016 bez wątpienia była Francja i Niemcy. Zamachy, gwałty, zamieszki i wiele innych akcji o których głośno w mass mediach. Poza zachwianiem bezpieczeństwa i kultu religijnego sytuacje te mają bezpośredni wpływ na to jak dany kraj jest postrzegany pod względem atrakcyjności dla ulokowania kapitału.

Bez wątpienia państwa europejskie o natężonym napływie imigrantów tracą na swojej atrakcyjności w oczach inwestorów. A wiadomo, że inwestorzy posiadający duży kapitał nie chcą inwestować w takich krajach gdzie ich inwestycje są narażone na niebezpieczeństwo. Zamachy, zamieszki, agresja, gwałty to wszystko wpływa na codzienne funkcjonowanie społeczeństwa i rozwoju gospodarczego. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie budował fabryki albo tworzył miejsc pracy w miastach zagrożonych atakami terrorystycznymi co jest bezpośrednim zagrożeniem dla jego biznesu.

Po prostu jest to niebezpieczne i narażone na duże ryzyko. A wiadomo, że jeżeli można to ryzyko należy minimalizować, żeby spać spokojnie. Ludzie majętni nie pozostają obojętni na politykę migracyjną państw europejskich. Tylko Francję w 2016 roku opuściło oficjalnie kilkunastu milionerów ze względu na napięcia religijne, ataki terrorystyczne i liczny napływ imigrantów z państw islamskich.

Ludzie przedsiębiorczy nie będą narażać swojego kapitału i inwestycji w krajach europejskich zagrożonych islamską imigracją i terroryzmem. A nie od dzisiaj wiadomo, że bogaci pomnażają swój majątek, a przede wszystkim inwestują w miejscu gdzie przebywają. Wspierają rozwój gospodarczy. Nie żałują pieniędzy na perełki architektoniczne i dbają o otaczającą ich rzeczywistość. Takim ludziom zależy również na bezpieczeństwie, płacą podatki i angażują się w inicjatywy charytatywne.

Milionerzy nie pozostają obojętni na decyzje rządzących, którzy ochoczo wpuszczają imigrantów islamskich do swoich krajów i ekspresowo potrafią przenieść się wraz ze swoim kapitałem i inwestycjami do innych bardziej bezpiecznych krajów. Bez wątpienia pozostaje fakt, że w dzisiejszych czasach kraje, które prowadzą stanowczą politykę migracyjną cieszą się większym zainteresowaniem przede wszystkim milionerów i turystów. Co przekłada się pozytywnie na sytuacje finansową danego kraju.

2 myśli nt. „Masowa ucieczka milionerów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *