Miej Pragnienie

 

Jeśli znasz swoje pragnienia to jest Ci łatwiej je zaspokajać w życiu.

Człowiek w niektórych przypadkach działa instynktownie. Czyli jak chce Ci się pić to szukasz jak i gdzie tu się napić.

Jak pragniesz płci przeciwnej (kobiety albo mężczyzny) to robisz wszystko, aby tą płeć przeciwną znaleźć.

A Ty, czego pragniesz?

W większości przypadków jeśli chodzi o pragnienie czegokolwiek to działamy instynktownie. Czyli kombinujemy i główkujemy jak zdobyć to na czym nam zależy, jak zdobyć to czego pragniemy.

Jeszcze w czasach, gdy pracowałem na etacie. Podczas urlopu wakacyjnego, który trwał dwa tygodnie wybrałem się na wakacje.

Akurat się tak złożyło, że w trakcie mojego urlopu wypadał dzień matki pieniężnej czyli dzień wypłaty. A jak wiesz pracując na etacie to urlop wakacyjny należy się pracownikowi i jest 100% płatny.

To oznacza, że siedziałem sobie na wakacjach, a na moje konto wpłynęła pensja. Wieczorem po zejściu z plaży do pensjonatu jak zalogowałem się na moje konto w bankowości elektronicznej i zobaczyłem przelew z firmy to myślałem, że odlecę – euforia!

Pamiętam to uczucie jak dziś. Siedziałem na wakacjach, a na moje konto wpłynęła wypłata. I to właśnie wtedy poczułem co to znaczy otrzymać pieniądze siedząc na wakacjach, nie będąc w pracy i zapragnąłem dochodu pasywnego.

Czyli jest to taki dochód, który angażuje mnie w bardzo niewielkim stopniu lub angażuje mnie jednorazowo, a potem dostarcza stałego dopływu gotówki.

5 Sposobów Na Dochód Pasywny sprawdź TU

Mówiłem Ci ostatnio o platformie udemy.com na której możesz wgrać swój kurs i nie robiąc później nic cieszyć się z dochodu pasywnego.

TUTAJ przedstawiłem pozostałe rodzaje dochodu pasywnego. Tylko jedno to wiedzieć, a drugie to robić coś w tym kierunku.

To właśnie kwestia odnalezienia swojego pragnienia życiowego i dążenia do jego zaspokojenia.

Jeśli pragniesz rodziny i dzieci to robisz wszystko, żeby to osiągnąć. I poza tym, że każdy zrealizowany krok w tym kierunku przybliża Cię do osiągnięcia Twojego celu. To jeszcze sprawia Ci to mega frajdę i sprawia, że jesteś szczęśliwym człowiekiem.

Nie ma nic gorszego jak marnowanie czasu. Jeśli jesteś osobą, która wstaje rano i zastanawia się co by tutaj dzisiaj porobić to wiedz, że dobrze nie jest.

Musisz obudzić w sobie pragnienie i mieć jasno sprecyzowane co będziesz robić każdego dnia, aby przybliżyć się do zaspokojenia tego pragnienia. Inaczej nigdy dobrze nie będzie.

To jest miejsce poświęcone tematyce pieniędzy dlatego powiedziałem Ci jak kiedyś odkryłem swoje pragnienie związane z dochodem pasywnym. Nie musisz mi wierzyć to nie o to chodzi.

Miej swoje pragnienie związane z czymkolwiek albo z kimkolwiek. To nie ma znaczenia czy Ty będziesz pragnął pieniędzy, kobiety, domu, samochodu czy jedzenia.

Jeśli masz jasno określone pragnienie to nie będziesz się zastanawiać co by tu porobić w wolnym czasie. Nie będziesz przepalał wolnego czasu na głupoty. Tylko w pocie czoła będziesz zasuwać, aby to pragnienie zaspokoić.

Poza tym, że będziesz mieć pragnienie. Na przykład zapragniesz być najbogatszym Polakiem w 2030 roku. To musisz w to uwierzyć. Jeśli Ty nie będziesz w to wierzyć to nikt Ci już nie pomoże.

Twoja wiara w osiągnięcie celu, w zaspokojeniu danego pragnienia jest najważniejsza.

Podsumowując

Po pierwsze, znajdź swoje pragnienie życiowe.

To może Ci się przytrafić przez przypadek. Tak jak to było u mnie podczas urlopu wakacyjnego, kiedy to otrzymałem wypłatę na konto.

Po drugie, każdego dnia w pocie czoła pracuj nad tym, aby choć o mały krok zbliżyć się do zaspokojenia Twojego pragnienia.

Wtedy nie będziesz mieć czasu na głupoty i bezproduktywne rzeczy i nie będziesz marnować życia na to co jest w nim nieistotne. A co dla Ciebie jest istotne? To mam nadzieję, że już wiesz.

I nie muszą to być wcale tylko i wyłącznie pieniądze. Bo pragnień można mieć wiele. Tak samo jak już zaspokoisz jedno to nie oznacza, że życie się kończy. Ponieważ możesz obudzić w sobie kolejne pragnienie i kolejne i tak bez końca.

Pamiętaj, życie masz jedno i tylko Ty masz prawo przeżyć je na własnych zasadach.

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie 

POLUB na FACEBOOK 

7 myśli nt. „Miej Pragnienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *