Nienawidzisz swojej pracy? Posłuchaj tego

 

praca marzeń

Jak znaleźć pracę marzeń?

Jeśli nie wiesz jaką pracę wybrać lub męczy Cię Twoja obecna praca to posłuchaj tego


Dzisiaj mam dla Ciebie kilka podpowiedzi jak znaleźć pracę, która będzie odpowiadać Tobie, a nie jaką Ci życie podsuwa.

Jeśli jesteś w wieku szkolnym lub przed podjęciem pracy to z różnych stron (rodzina, przyjaciele, znajomi) możesz otrzymywać dobre rady typu zostań lekarzem, adwokatem albo wyjedź za granicę.

Dlaczego tak Ci Twoje najbliższe otoczenie podpowiada? Wśród społeczeństwa są zakorzenione od pokoleń przekonania, że lekarz lub prawnik to dużo zarabia.

Teraz wyjazd do pracy do jakiegokolwiek kraju w Europie nie jest żadnym problemem. Wystarczy Ci tylko dowód osobisty i możesz już za tydzień pracować za granicą.

Wyjedź do pracy za granicę to też najczęściej słyszane porady wśród młodych ludzi. Tylko jak zapytasz większość tych ludzi co Ci tak radzą co oni tam robią i czy są szczęśliwi tam? Z tym już bywa różnie.

Jakby nie było to statystycznie, każdy człowiek po ukończeniu powszechnej edukacji w szkolnej spędza lub będzie spędzać ¾ swojego czasu na dobę w pracy.

Skoro już wiesz, że pracować i tak będziesz i to praca wypełni większość Twojego czasu to warto znaleźć taką pracę, do której będziesz chcieć chodzić i będziesz chodzić z uśmiechem na twarzy.

Nie ma nic gorszego jak na samą myśl o pracy pojawiają się destrukcyjne myśli w głowie typu „znowu do tej roboty”, „nienawidzę tej pracy” lub mniej cenzuralne określenia, które nie nadają się do publicznego upowszechniania 🙂

Pierwszą podpowiedź jaką mam dla Ciebie dzisiaj to nie będzie żadna porada w stylu teraz poszukują programistów to ucz się informatyki. Albo teraz jest niedobór lekarzy to zostań lekarzem.

To nie jest takie proste.

Ważne jest znać siebie i żebyś wiedział/wiedziała co Tobie sprawia największą przyjemność.

Ktoś kiedyś powiedział, że praca, która jest dla Ciebie przyjemnością nigdy nie będzie dla Ciebie pracą.

O to właśnie chodzi, żeby znaleźć zajęcie, które będzie sprawiać Ci przyjemność i na dodatek będziesz mógł z tego się utrzymać.

Jak to zrobić?

Mogę Ci podpowiedzieć, że warto zrobić sobie test Gallupa. To jest metoda identyfikacji wrodzonych talentów stworzona w Instytucie Gallupa.

Ten test pomaga w określeniu Tobie co lubisz robić najlepiej i w czym jesteś najlepszy. Być może masz jakieś ukryte talenty, o których jeszcze do końca sam nie wiesz.

Warto znać swoje słabe strony i mocne strony, co sprawia przyjemność i czego się nienawidzi robić.

Łącz przyjemne z pożytecznym.

Druga kwestia to znaleźć tą odpowiednią pracę. Bo jedno to jest wiedzieć co chciałbyś w życiu robić lub co sprawia Ci największą frajdę. A drugie to, żeby jeszcze ktoś Ci za to płacił.

Na tym świecie niewiele jest stanowisk typu tester piwa czy czekolady. No bo możesz stwierdzić, że lubisz pić piwo lub kochasz jeść czekoladę i chcesz na tym zarabiać.

Oczywiście nikt Ci nie broni robić to w celach zarobkowych. Tylko takich miejsc pracy jest bardzo mało, można je policzyć na palcach jednej ręki.

W tym miejscu mogę Ci powiedzieć jak to było kiedyś u mnie.

Za czasów szkolnych interesowały mnie sporty motorowe, a dokładniej żużel. Interesowało mnie to, śledziłem mecze, tabele i poczynania mojej lokalnej drużyny w lidze.

Za bilety wstępu na mecz żużlowy oczywiście trzeba było zapłacić. Do teraz wstęp na zawody jest biletowany czyli za opłatą.

Rodzice nie chcieli mi dawać na bilet wstępu, a mecze rozgrywały się średnio co dwa tygodnie także musiałem sam kombinować jak dostać się na mecz. W tamtym czasie załapałem się do pracy przy sprzedawaniu coca coli na stadionie żużlowym.

Dla mnie był to strzał w dziesiątkę. Nie musiałem płacić za wstęp na stadion, żeby obejrzeć mecz mojej ukochanej drużyny. Dodatkowo sprzedawałem tam colę i mi za to płacili.

Istne połączenie przyjemnego z pożytecznym. I właśnie o to w życiu chodzi. Jak uda Ci się znaleźć taka pracę, która jest dla Ciebie przyjemna i jeszcze będą Ci za to płacić to nigdy nie poczujesz, że pracujesz i wygrasz swoje życie.

Czego Ci oczywiście życzę, abyś znalazł pracę marzeń, w której będziesz czuć się spełniony i jeszcze Ci będą za to płacić. A po latach, żebyś mógł powiedzieć „Kocham tę robotę!”.

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie 

POLUB na FACEBOOK 

13 myśli nt. „Nienawidzisz swojej pracy? Posłuchaj tego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *