Pieniądze szczęścia nie dają

Ile razy spotkałeś się w swoim życiu z takim przekonaniem, że pieniądze szczęścia nie dają? A może Ty również tak twierdzisz?

Pieniądze szczęścia nie dają, bogaci to złodzieje, trzeba się nakraść, żeby mieć pieniądze i wiele innych tego typu stwierdzeń można usłyszeć od ludzi. Tylko czy aby na pewno taka jest prawda?

Posłuchaj czego nie robić jeśli chcesz mieć pieniądze

Wiadome jest jedno, że pieniądze dają Ci ogromne możliwości i wpływają na jakość Twojego życia. Możesz powiedzieć, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze jednak bez nich nie przeżyjesz.

Nie chcę tutaj dywagować czy pieniądze są najważniejsze w życiu czy nie lecz, żebyś zaczął zwracał na nie uwagę. Ponieważ jeśli nie będziesz ich szanował oraz nie będziesz o nie zabiegać to niestety ale ich mieć nie będziesz.

Wśród ludzi panują przekonania typu ten to się nakradł, albo jeśli ktoś jedzie luksusowym samochodem to pewnie złodziej. Nawet tak nie myśl bo sam automatycznie zamykasz sobie myśli na przyciąganie bogactwa i pieniędzy.

Ostatnio jeszcze natrafiłem na tego typu stwierdzenie. W pobliskiej parafii jest remontowane ogrodzenie i zamiast drewnianego płotu jest murowane masywne ogrodzenia z pięknej cegły klinkierowej. Przechodziłem ze znajomymi obok tej parafii i mówię „patrzcie jak ksiądz się szarpnął” na co jeden z moich znajomych „…no tak kogo stać na takie ogrodzenie? Tylko złodzieja i księdza…”

Jeszcze jedno mi się przypomniało. Nieopodal mnie jest piękny staropolski pałacyk. Jednak od dłuższego czasu stał opuszczony bez gospodarza i tylko niszczał w oczach. Kiedy ostatnio pojawił się nowy nabywca powiedziałem o tym znajomemu „słyszałeś ktoś ostatnio kupił ten pałacyk niedaleko nas. Ciekawe co to za milioner?” na co mój znajomy odparł „.. milioner? To pewnie złodziej, nie milioner…”

Jeśli w tym momencie nie masz tylu pieniędzy ile potrzebujesz to m. in. przez wzorce i myślenie typu bogaci to złodzieje, pierwszy milion trzeba ukraść, nie da się uczciwie dorobić itp. Zamiast tego wystarczy zastanowić się nad tym co obecnie robisz, czym się zajmujesz i czy przynosi to zamierzone efekty czy przybliża cię do postawionego celu życiowego?

Kluczowe jest, żeby zmienić myślenie i zabrać się do roboty zamiast narzekać i rozmyślać że nie masz pieniędzy albo nie stać mnie na to czy na tamto. Skoncentruj się na rozwiązaniu, a nie na problemie. Ponieważ jeśli będziesz rozmyślać o problemie to te myśli będą Cię ograniczać, a nie motywować do działania.

Mój znajomy ma długi finansowe i on cały czas się zamartwia tym ile to ma długów czyli typowe dołujące i sabotujące myślenie. Zamiast zastanowić się jak te długi spłacić albo skąd wziąć dodatkowe pieniądze. Myśl jak zarobić pieniądze jak je mieć, a nie o tym ile Ci ich brakuje.

Oczywiście jest wielu ludzi, którym podasz na tacy rozwiązanie, a oni i tak nie wychylą nosa zza telewizora lub nie ruszą się z kanapy, żeby nie naruszać swojej strefy komfortu. Mam nadzieję, że Ty nie jesteś taką osobą.

Pieniądze nie są złe ani nie są dobre. To bardziej zależy od ludzi, którzy te pieniądze mają. Jeden za pieniądze może wywołać wojnę lub knuć nieetyczne intrygi polityczne, a drugi może ufundować darmowe posiłki dla najuboższych.

Pieniądze mogą dać tyle samo dobra co zła. Niemniej zwróć proszę uwagę na inicjatywy najbogatszych i najznamienitszych ludzi tego świata. Budują szpitale, kliniki, domy pomocy społecznej, fundują posiłki, walczą z chorobami cywilizacyjnymi czy naprawiają szkody wyrządzone przez naturalne żywioły. To wszystko się dzieje oczywiście za pieniądze.

Bale charytatywne, zbiórki pieniędzy na szczytne cele pomocowe, które komuś ratują lub poprawiają życie to tylko mały zalążek tego co potrafią uczynić dobrego pieniądze.

Ponadto jak już pewnie się przekonałeś pieniądze są potrzebne do życia i bez nich ciężko jest przeżyć w zdrowi i szczęściu. Jedzenie, dach nad głową, zaspokojenie podstawowych potrzeb, edukacja, leczenie to wszystko kosztuje.

Na ładne oczy lub za pomocą siły swoich rąk trudno będzie przeżyć.

Oczywiście możesz myśleć, że kiedyś ludzie mieszkali w jaskini, dziergali sobie ubrania, nie chodzili do szkoły czy galerii handlowej, nie było samochodów, szpitali czy centrów rozrywki i bez pieniędzy żyli. Jednak czasy się zmieniły i w dzisiejszym świecie chyba nie chciałbyś mieszkać w jaskini? 🙂

Także nie myśl, że nie masz pieniędzy albo ile Ci ich brakuje do czegoś tam. Zamiast tego zacznij myśleć co zrobić, żeby zarobić lub jak zwiększyć obecne zarobki.

Warto również na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad tym czy to czym się aktualnie zajmuję w celach zarobkowych przybliża mnie do celu życiowego czy oddala od niego. Ponieważ nie sztuką jest zapracować się na śmierć. Kluczowe jest, żeby pracować mądrze.

Zaproszenie

Na koniec dzisiejszego wpisu chciałbym Cię zaprosić na darmowy mini kurs wideo na temat pozyskiwania pieniędzy.

Kurs przedstawiający praktyczne metody pozyskiwania pieniędzy na realizację przedsięwzięcia/projektu/pomysłu/konceptu biznesowego przy najniższym koszcie i bez pomocy instytucji finansowych typu bank lub firma pożyczkowa.

Mini kurs dostępny jest tutaj i składa się z pięciu części.

Wystarczy podać adres email na który chcesz otrzymać dostęp i skorzystać z darmowego kursu wideo.

Pamiętaj nie myśl, że nie masz pieniędzy i żeby się dorobić to trzeba ukraść. Zamiast tego poszukaj odpowiedzi na pytanie skąd wziąć pieniądze.

11 myśli nt. „Pieniądze szczęścia nie dają

  1. i tak i nie. Bez nich ciezko jest zyc. W sklepie na wycieczce w trawaju wszedzie chca pieniedzy, masz placic zeby moc korzystac. Jak ich nie ma to trudno byc szczesliwym

  2. Może i szczęścia nie dają. Ale dają władzę, swobodę, możliwość podróżowania, odpoczynek, rekreację, niezależność, wolność i robienie czeog się chce a to wszystko prowadzi do szczęścia :0 i tak koło się zamyka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *