Prawdopodobnie tyle zarabiasz

 

Prawdopodobnie tyle zarabiasz

Jeśli czytasz książki o pieniądzach to mogłeś spotkać się z tą zasadą.

Najprawdopodobniej zarabiasz tyle co 5 osób z Twojego najbliższego otoczenia. Prawda czy mit?


Takie stwierdzenie można znaleźć w książkach i materiałach edukacyjnych dotyczących pieniędzy.

Zwróć uwagę o czym rozmawiasz ze swoimi najbliższymi. Z osobami, z którymi przebywasz na co dzień.

Czy są to rozmowy motywujące, inspirujące, takie, po których na nowo wierzysz w siebie i swoje marzenia? Czy bardziej po rozmowie z bliskimi czujesz się przytłoczony, zdołowany, czy ściągają Cię w dół?

Zwróć uwagę, że są ludzie tak zwani wieczni narzekacze. Nigdy, nic im nie pasuje, ciągle ich coś boli lub obarczają swojego rozmówce swoimi problemami.

Albo dzielisz się z kimś swoim pomysłem, chcesz przedyskutować coś co wpadło Ci do głowy. A oni ciągle nie wierzą w Ciebie, że to się nie uda, tego nie warto, to się nie opłaca lub krytykują ciągle Twoje pomysły.

Jeśli masz takie osoby w swoim otoczeniu to musisz wiedzieć, że nie prowadzi to do niczego dobrego i niekorzystnie wpływa na Ciebie.

Odwrotną sytuacją do opisanej powyżej jest otoczenie się ludźmi, którzy chcą Ci doradzić, pomóc, jeśli skrytykować to tylko konstruktywnie. Wspierają Cię, motywują, po prostu zależy im na Twoim rozwoju, abyś piął się w górę.

To bardzo ważne, ponieważ jeśli sam masz problem z wiarą w siebie, w swoje pomysł to muszą Cię w tym wspierać najbliżsi. Inaczej duże prawdopodobieństwo, że Twoje pomysły, marzenia, cele nie będziesz w stanie ich zrealizować.

Co innego jak omawiacie jakiś pomysł/wizję czy ideę, a co innego jak, za każdym razem rozmyślacie gdzie tu wyjść się zabawić (potracić pieniądze).

Nie to, że macie w ogóle nie rozmawiać o zabawie i rozrywce, żyć w ciągłym kieracie czy celibacie i nie wydawać na nic pieniędzy. Chodzi, o to, żeby nie nadużywać tego, a znaleźć swoiste zrównoważenie i potrafić rozdzielić pracę od zabawy.

Są 3 grupy ludzi, po których możesz określić jacy są to ludzie. Ludzie zazwyczaj rozmawiają o:

– Innych ludziach (plotki, obgadywanie itp.).

– Wydarzeniach, najczęściej tych z mediów (polityka, wypadki, narzekanie).

– Pomysłach, wizjach i ideach. Takich ludzi jest najmniej.

Zadanie domowe dla Ciebie. Przez najbliższe dni zwróć uwagę na to o czym Ty rozmawiasz ze swoimi najbliższymi (rodzina, przyjaciele i znajomi).

Skup się na pięciu najbliższych Tobie osobach. Przeważnie z rodziną najwięcej spędza się czasu (rodzice, rodzeństwo, mąż czy żona). Wiadomo rodziny się nie wybiera.

Jednak przyjaciół, znajomych czy partnera/partnerkę możesz wybrać. I masz na to wpływ z kim będziesz iść przez to życie.

W swoim życiu miałem okazję przebywać w przeróżnych środowiskach. Bywałem na osiedlach, w dużych miastach czy też w mniejszych miejscowościach typu wsie.

Dzięki temu miałem okazję poznać przeróżnych ludzi. Także doświadczyć przeróżnych relacji i obcować z wieloma grupami społecznymi (jakkolwiek to brzmi).

Sam po sobie wiedziałem, w którym środowisku najlepiej się czułem i do którego wracałem z uśmiechem na twarzy.

Zauważyłem, że szczególnie w młodzieżowych grupach występują takie osoby, które ciągle wszystkim cisną. Albo znajdą sobie jednego kozła ofiarnego i robią z niego pośmiewisko.

Kupiłeś sobie nowy ciuch to oni Cię wyśmieją. Podzielisz się nowym pomysłem, to oni go skrytykują. Osiągniesz coś, być może wygrasz, to nie cieszą się z Twoich sukcesów, a powtarzają, że Tobie to się udało, albo, że miałeś farta.

Miałem okazję przebywać w takim środowisku i nie były to przyjemne doznania. Jednak pozwoliły mi zrozumieć, że takich ludzi należy unikać. To od Ciebie zależy z kim i gdzie będziesz przebywać po szkole, pracy czy Twoich obowiązkach życiowych.

Jeśli w wolnym czasie przebywasz na ławce pod blokiem, dłubiąc słonecznik i popijając piwko to wiedz, że nie prowadzi to do niczego dobrego.

Zamiast tego możesz poszukiwać takich ludzi, którzy chcą się rozwijać, tworzyć, kreować czy zmieniać otaczający ich świat. Mają świadomość tego, że to od nich samych zależy ich życie codzienne i to gdzie się teraz znajdują i co robią.

Jeśli trafisz do takiego towarzystwa, które ciągnie Cię w dół, nie zależy im na Twoim rozwoju, to może Ci być bardzo ciężko wznieść się na wyższy poziom. Będziesz potrzebować wiele samozaparcia, żeby wykręcić się jakoś z tego towarzystwa i znaleźć sobie nowych znajomych.

Jest aplikacja, która nazywa się „meet up”. W tej aplikacji możesz znaleźć dowolne grupy społeczne, które podzielają takie same zainteresowania co Ty.

Aplikacja służy do gromadzenia wokół różnych społeczności zainteresowanych osób daną tematyką. Interesuje Cię biznes, rozwój czy gra w golfa?

W tej aplikacji już jest praktycznie, każda grupa społeczna i bez problemu można ją wyszukać po wpisaniu interesujący Ciebie fraz oraz przyłączyć do ich wydarzenia, spotkania itp.

Dzisiejszy wpis ma na celu uzmysłowić Tobie, że osoby z którymi przebywasz kreują Twoje życie i mają ogromny wpływ na Ciebie i pośrednio oddziałują na Twoje zarobki.

Jeśli nie czujesz się dobrze w towarzystwie swoich znajomych. Czujesz, że stoisz w miejscu lub ograniczają Cię. To może warto poszukać nowych znajomych?

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

POLUB na FACEBOOK 

11 myśli nt. „Prawdopodobnie tyle zarabiasz

  1. Stanowczo za mało zarabiam. Nie wiem jeszcze czy to przez moje otoczenie czy przez moją pracę. Przepłynę rzeki jak trza będzie góry pokonam żeby zwiększyć zarobki

  2. Ostatni okres goniłem swój ogon finansowy. Jakoś wyszłem z tarapat finansowych. Letko nie było. Z każdym dniem jest coraz lepiej. Jest OK. Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *