Sen, a pieniądze


Jakość Twojego snu wpływa na Twoją efektywność zarabiania pieniędzy.

Temat lekki i przyjemny czyli sen. Kto nie lubi spać?

To właśnie podczas snu organizm się regeneruje i bywają okresy w życiu, że to właśnie sen jest lekiem na całe zło.

Mało tego jeśli coś Ci się nie układa w życiu lub życie wali Ci się na głowę to sen niekiedy jest najlepszym co może się przytrafić.

Jednak większość osób ma problemy ze spaniem. Niby w tym łóżku przebywamy ale się nie wysypiamy, takie są statystyki i badania.

Dlaczego?

Ponieważ mało kto zwraca uwagę na to jak spać, żeby się wyspać. A to jak śpimy i jak się czujemy po śnie ma niesamowity wpływ na Twoją zdolność i koncentrację do zarabiania pieniędzy.

Niewyspany lub po kiepskim śnie po przebudzeniu nie jesteś w stanie efektywnie działać bo ciągle myślisz o tym, że się nie wyspałeś lub źle spałeś. Jedyna rzecz, o której myślisz to, aby jak najszybciej iść spać.

Niewyspanie również źle wpływa na Twoje zdrowie jak i osłabia odporność Twojego organizmu.

Ludzki organizm jest przyzwyczajony do tego, że w dzień funkcjonuje, a w nocy śpi. To też wszelkiego rodzaju światło działa na nas pobudzająco.

Czyli na 30 minut przed snem odłóż na bok wszelkiego rodzaju ekrany typu telewizor, komputer, telefon, tablet.

Promieniowanie ekranu naświetla Twoje oczy co później wpływa na problemy z zaśnięciem.

Podobnie jest ze światłem domowym lub jeśli lampa uliczna świeci Ci prosto w okno Twojej sypialni.

Ja wiem, że nie każdy jest w stanie zamontować rolety, aby skutecznie zwalczać światło z zewnątrz, które wpada do Twojej sypialni. Podobnie jest w porze letniej, gdy słońce szybko wstaje i dzień jest długi.

Może się tak przytrafić, że Ty chcesz iść spać, a tu jeszcze jest jasno za oknem. Albo Ty chcesz dłużej pospać, a za oknami słoneczko już się budzi. Tak jest zwłaszcza w porze letniej.

Dlatego najlepszym rozwiązanie na to wszystko jest najprostsza opasko na oczy do spania. Jest to banalny i tani produkt. Odkąd zacząłem ją stosować to, żadne światło nie wybija mnie z rytmu spania.

Wychowywałem się w jednym pokoju z bratem. Często mieliśmy odmienny rytm dnia ja chciałem spać to on jeszcze oglądał telewizor lub na odwrót on chciał spać to ja jeszcze siedziałem przy komputerze.

W tamtym czasie się jeszcze nad tym nie zastanawiałem ale jeśli Ty masz teraz taką sytuację, że dzielisz z kimś pokój z bratem, siostrą, mężem, żoną, a może z mamą lub babcią – nieistotne z kim. I macie inny tryb dnia lub kładziecie się o różnych porach to stosując opaskę na oczy do spania Ty możesz już zasypiać, podczas gdy druga osoba jeszcze coś robi przy zapalonym świetle.

Wracając do naświetlonych oczu na przykład od ekranu komputera lub telewizora przed snem możesz zapytać to co w takim razie robić przed snem jak mam nie używać dobrodziejstw współczesnego świata jak tablet czy telefon przed snem.

Najlepszym na to sposobem jest np. poczytać książkę na 30 minut przed snem. Jak nie książkę to jakieś inne czasopismo z branży czy dziedziny, która Ciebie interesuje.

Nie dość, że odpoczniesz od ekranów, Twoje oczy się nie naświetlą to dodatkowo odreagujesz mijający dzień i poprzez czytanie lekko zmęczysz swój umysł co dodatkowo wpłynie pozytywnie na szybkość zaśnięcia.

Jeśli masz problemy z zaśnięciem to jest to też kwestia tego jaki masz rytm dnia. Czyli to co robisz. Jeśli miałeś tak zwany lazy day czyli nic nie robiłeś cały dzień albo cały dzień siedziałeś przed telewizorem. Miałeś mało ruchu i aktywności fizycznej to również możesz mieć problemy z zaśnięciem.

A każda minuta poświęcona na walkę z zaśnięciem pomniejsza Twój czas spania czyli przybliża Cię do wstania.

Umiarkowana aktywność w ciągu dnia np. spacer, trucht, lekki wysiłek wpływają na to, że łatwiej Ci będzie zasnąć na koniec dnia.

W momencie, gdy kładziesz się do łóżka to nie rozmyślaj o tym co Ci się przydarzyło w ciągu dnia. Być może ktoś Cię wkurzył, powiedział Ci coś niemiłego albo zrobił jakąś przykrość. Jakie to ma znaczenie na koniec dnia? Było minęło, nie myśl o tym, bo będziesz mieć problem z zaśnięciem.

Jeśli masz natłok myśli przed snem to świadomie zwalczaj swoje negatywne myśli i zacznij myśleć o rzeczach przyjemnych. Przywołuj piękne chwile ze swojego życia. Wspomnienia, na których myśl pojawia Ci się uśmiech na twarzy.

Rob tak, a zobaczysz, że szybciej zaśniesz i będziesz lepiej spał.

No i jeśli chodzi o spanie to musi to być nieprzerwany sen. Nie może tak być, że co chwilę się budzisz bo chce Ci się do toalety albo jakieś hałasy za okna czy ktoś z Twoich domowników budzi Cię jakimś stukaniem czy pukaniem.

Aby skutecznie tłumić hałasy podczas snu to zastosuj zatyczki do uszu.

Jakie?

Dla mnie najlepsze są stopery woskowe do formowania. Są elastyczne co sprawia, że doskonale dostosowują się do każdego kształtu ucha. Poza tym nie uwierają podczas spania są bezkolizyjne i bezinwazyjne. Polecam Michał 🙂

Wspomnę jeszcze o tak podstawowej rzeczy jak czysta pościel i świeże powietrze w sypialni. Być może to banalne lecz wiem chociażby z mojego najbliższego otoczenia, że mało kto to robi.

Czyli zadbaj o czystą i świeżą pościel aby był regularnie wymieniana i wietrzona. Podobnie z pomieszczeniem, w którym śpisz przed snem przynajmniej na 15 minut przed zaśnięciem przewietrz pomieszczenie i zadbaj o dopływ świeżego powietrza, gdy śpisz.

Koniecznie wypróbuj to w praktyce, a zobaczysz jak poprawi się jakość Twojego spania.

 

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

 

POLUB na FACEBOOK

11 myśli nt. „Sen, a pieniądze

    • Dlatego świadomie zatrzymaj myśli choć wiem, że to do prostych nie należy. Przed snem myśl o tym co chciałbyś, żeby Ci się przytrafiło, nie bój się nawet marzyć przed snem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *