Skąd Wziąć Pieniądze Na Czarną Godzinę

 

Ile razy przytrafiło Ci się, że zabrakło pieniędzy na życie?

Wielu ludzi żyje z wyliczonych pieniędzy i modli się, aby nic im nieplanowanego się nie przytrafiło.

Życie potrafi zaskakiwać i prędzej czy później nieplanowany wydatek trafia się każdemu.

Pytaniem otwartym w takiej sytuacji jest czy jesteś zabezpieczony na tak zwaną czarną godzinę?

Skąd Wziąć Pieniądze Na Czarną Godzinę

 

Jak byłem dzieckiem to na któreś tam urodziny dostałem skarbonkę tak zwaną świnkę.

Poza tym, że była ładna, kolorowa, bo na to jako dziecko najbardziej zwracałem uwagę. To z czasem dostrzegłem, że się nie otwiera.

Moja skarbonka miała od góry otwór na wrzucanie pieniędzy. Jednak był on wąski i przez niego nie dało rady nic z niej wyciągnąć.

Poza górnym wlotem na pieniądze nie było żadnego innego. Ta skarbonka była nieotwieralna. Aby wydostać z niej pieniądze trzeba byłą ją zbić.

Do tej skarbonki rodzice wrzucali mi drobne pieniążki. Ja również jak coś, gdzieś dostałem to wrzucałem do tej skarbonki.

Dlaczego Ci o tym piszę?

Ponieważ będę Cię namawiać do tego, abyś utworzył swoją skarbonkę na czarną godzinę. Może to być skarbonka, skarpeta lub konto w banku.

Chodzi o to, aby wrzucać tam nieregularne kwoty. Żeby wyrobić sobie nawyk odkładania na czarną godzinę.

Życie jest nieobliczalne. Nie to, żebym życzył Ci źle. Jednak prędzej czy później, każdemu przytrafi się awaria, choroba itp. która sprowadzi na Ciebie nieplanowany wydatek.

Mając nawet wyliczony miesięczny budżet co do grosza, nagłe, nieplanowane zaproszenie np. na ślub i wesele potrafi zaburzyć miesięczne wydatki. Bo trzeba się ubrać, kupić prezent, dojechać, wrócić i tak dalej.

To już nawet nie chodzi o wyjście na imprezę. Awaria samochodu, pralki, zalanie sąsiada, usterka w domu, wiesz jak jest, jedno zreperujesz to drugie się zepsuje. I tak wkoło.

Życie tak jest skonstruowane, że na każdego co jakiś czas zsyła coś nieplanowanego. A te nieplanowane sytuacje, być może losowe, często wiążą się z nieplanowanym wydatkiem pieniędzy.

W takich sytuacjach ludzie najczęściej szukają na szybko jakichś pieniędzy. Pożyczka od znajomych, rodziny, przyjaciół, w najgorszym wypadku z banku lub firmy pożyczkowej.

Jeszcze jednej pożyczki nie spłaciłeś, a tu już trzeba wziąć następną. Bo przydałoby się wymienić samochód bo ten to już się sypie. A bo wyszedł nowy iPhone i może by go sobie kupić.

Sam wiesz jak jest. W dzisiejszych czasach jest na co wydawać pieniądze. Dlatego warto je mieć odłożone na czarną godzinę.

I właśnie te pieniądze, które odłożysz na czarną godzinę to mają być naprawdę na czarną godzinę. Czyli jak Ci się przytrafi nieplanowany wydatek. A nie, że zostaną wydane na nowy telewizor lub smartwatcha.

Mało gdzie i mało kto uczy nas, żeby wyrobić w sobie nawyk odkładania. Dzisiejsze czasy są raczej nakierowane na nadmierny konsumpcjonizm i wydawanie pieniędzy bez umiaru tu i teraz.

A bo sąsiad kupił sobie nowe auto to może ja też? A bo znajomy wymienił telefon to może ja też? Ludzie brylują i szpanują świecidełkami w mediach społecznościowych. Żyją w przepychu. Nie ma się co sugerować tymi zdjęciami.

Nigdy nie wiesz czy to jest jego czy kupił za swoje czy na kredyt. Ważne jest, żeby mieć porządek w swoich finansach i zdrowy rozsądek. Jak mnie na coś nie stać to nie kupuję tego, mimo to, że mój sąsiad to ma.

A zadłużanie się na konsumowanie to już w ogóle jest pierwszy gwóźdź do trumny finansowej.

Także zadanie dla Ciebie na dzisiaj to załóż konto na czarną godzinę lub skarbonkę, skarpetę czy co tam sobie chcesz. I regularnie odkładaj tam niewielkie kwoty.

Jak Ci się nic nie przytrafi złego i nieplanowanego w ciągu 10 lat to zdziwisz się jaka kwota tam się nazbiera i wtedy będziesz miło zaskoczony.

Tylko pamiętaj pieniądze na czarną godzinę są przeznaczone na czarną godzinę. Nie na głupoty 🙂

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

POLUB na FACEBOOK

5 myśli nt. „Skąd Wziąć Pieniądze Na Czarną Godzinę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *