Sposób na tanie telefonowanie

Tanie telefonowanie finansewpraktyce.pl

Jeszcze parę lat temu posiadanie telefonu stacjonarnego lub komórkowego nie było tak powszechne jak w dzisiejszych czasach. Korzystało się z budki telefonicznej, które były dostępne w miejscach publicznych lub telefon miał tylko sołtys.

Dzisiaj odchodzi się od telefonów stacjonarnych wykorzystywanych prywatnie w gospodarstwach domowych na rzecz telefonów komórkowych. Normą staje się, że telefon komórkowy musi mieć każdy. Wtedy jest ułatwiony kontakt z nim i posiadacz telefonu czuje się bardziej bezpieczny, że pod ręką ma dostęp do całego świata.

Niegdyś na pierwszą komunię dostawało się zegarek, Pegasusa, Commodore czy Amigę, natomiast dzisiaj smartfon nikogo nie dziwi jako prezent komunijny czy urodzinowy dla młodocianych.

Popularyzacja usług telekomunikacyjnych spowodowała, że ceny usług są niższe i bardziej przystępne dla społeczeństwa. Wybierając jednak taryfę, z której będzie się korzystało należy wziąć pod uwagę koszty w długim terminie.

Operatorzy telekomunikacyjni zachęcają swoich klientów do wybierania usług abonamentowych kusząc atrakcyjnymi telefonami za złotówkę z niskim abonamentem. Abonament na poziomie 30zł-40zł za miesiąc w tym nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci na pierwszy rzut oka wydaje się przystępny.

30 zł miesięcznie daje 360zł w skali roku. Dla jednych dużo dla innych mało. W zależności od Twoich zarobków i od Twojej sytuacji finansowej kwota abonamentu za telefon jest różnie postrzegana. Jednak jest to kwota, którą musisz wydać co miesiąc odmawiając sobie innych rzeczy. Poza tym musisz poświęcić swój czas żeby zarobić na abonament. Sam wiesz ile musisz pracować czasu, żeby zarobić na abonament miesięczny lub doładowanie do telefonu.

Dynamicznie rozwijający się postęp technologiczny, a także pojawiające się nowe telekomy sprawiają, że ceny usług telekomunikacyjnych spadają. Dzisiaj zamiast abonamentu, który trzeba płacić co miesiąc można komunikować się ze światem jeszcze taniej.

Funkcjonująca już na rynku jakiś czas marka NJU jest własnością korporacji telekomunikacyjnej ORANGE. W swojej ofercie ma numer telefonu (karta sim) w usłudze po wieki. Starter można zamówić przez Internet na stronie operatora podając podstawowe dane teleadresowe. Następnie kurier przywozi kartę sim z umową. Podpisujesz dokumenty kurierowi i masz już nr telefonu.

Starter kosztuje 5zł. Po zakupie 5zł jest do wykorzystania i w ciągu paru dni należy doładować konto za kolejne 5zł przez co otrzymuje się bezterminową ważność konta. Można dzwonić i odbierać połączenia bez konieczności regularnego doładowywania konta.   

Czyli na koncie są już środki do wykorzystania o wartości 10zł. Istotne jest to, że są ważne bezterminowo. Następnie pozostaje zorganizować sobie smartfona. Jeśli w tym roku nie przystępujesz do komunii to możesz go nie dostać za darmo 🙂

Przeanalizujmy teraz jak można komunikować się ze światem mając 10zł na koncie bez konieczności regularnego doładowywania konta.

Mając smartfona wystarczy zainstalować aplikację Viber, WhatsApp lub Skype. Do tego będzie potrzebny dostęp do Internetu. Po aktywowaniu NJU na kartę użytkownik otrzymuje 2GB Internetu do wykorzystania przez pierwsze 10 dni. To w zupełności wystarczy, żeby zainstalować aplikacje.

Posiadając jedną z aplikacji (Viber, WhatsApp, Skype) możesz komunikować się ze znajomymi za darmo. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. W większości miejsc publicznych takich jak urzędy, galerie i centra handlowe, starówki w dużych miastach, restauracje, kawiarnie, bary, puby, hotele, sklepy jest już darmowy dostęp do sieci WiFi. Wystarczy połączyć się z darmowym hot spotem i uruchomić aplikację.   

Dodatkowo social media można wykorzystać do tego celu. Najbardziej popularne portale społecznościowe mają rozbudowane komunikatory i możliwość komunikowania się za pomocą wiadomości prywatnych zamiast pisać smsy. Ponadto umożliwiają połączenia wideo czy telekonferencję przez co nie trzeba dzwonić, wystarczy dostęp do Internetu. Obecnie coraz więcej użytkowników jest ciągle online.

Przy umiejętnym wykorzystywaniu darmowych hot spotów dostępnych w miejscach publicznych 10zł, które są dostępne na koncie NJU w ofercie po wieki wystarczy na długo. W przypadku, gdy nie masz możliwości skorzystać z darmowego punktu dostępu do Internetu zawsze możesz zadzwonić lub wysłać sms z dostępnych środków na koncie.

Po wykorzystaniu pierwszych środków konto można doładować w dowolnym okresie. Bez żadnej presji terminu czy zablokowania konta. Nawet przy stanie konta 0zł odbierać połączenia można cały czas bez zamartwiania się, że rozmowy przychodzące zostaną zablokowane.

Najniższa kwota doładowania konta z możliwych to 5zł. Po doładowaniu również nie ma terminu ważności środków czyli są ważne bezterminowo. Doładowanie można kupić za pośrednictwem strony internetowej bez wychodzenia z domu i szukania po sklepach doładowania do telefonu.

Warto się zastanowić przez chwilę i podliczyć ile wydaje się co miesiąc na usługi telekomunikacyjne następnie spojrzeć na te koszty w skali roku. W przypadku potrzeby podreperowania finansów osobistych można skorzystać z możliwości jakie oferują dzisiaj operatorzy telekomunikacyjni.

13 myśli nt. „Sposób na tanie telefonowanie

    • 36zł to sporo jak za miesięczny abonament zwłaszcza, że dzisiaj na rynku ofert jest pełno i przeniesienie numeru do innego operatora nie jest żadnym problemem.

  1. A ja nie mam telefonu 😀 tak mówili w jednej z kultowych polskich komedii. Chłopaki nie płaczą albo poranek kojota. Nie pamiętam juz dokładnie z którego to filmu 😛 a tak poważnie to zrezygnowałem z telefonu komórkowego. Od czasu kiedy mam stały dostep do neta i laptopa to ze wszystkimi komunikuje się przez kompa. Dlatego zrezygnowałem z koma i przy okazji zrobiła się miesięczna oszczędność 🙂

  2. 10zika bezterminowo brzmi kuszaco. Musze rozpatrzyc zrezygnowanie z abonamentu. W sumie to co z tego ze mam bez limitu do wszystkich i wszystkto jak i tak tego nie wykorzystuje a place 69zika miesiecznie. Takze mam pole do popisu zeby znalazly sie oszczednosci w skali miesiaca 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *