Sprawdź czy jesteś bogaty

Sprawdź czy jesteś bogaty

Na całym świecie ludzi kategoryzuje się według określenia bogaty lub biedny. Ostatecznie jednak nie jest to takie proste do stwierdzenia niż większości się to wydaje. Jak to sprawdzić?

Wysłuchaj jak najszybciej całego nagrania tu po którym będziesz wiedzieć jak określić swoje bogactwo lub biedę.

Jeśli jest spoko to daj LIKE pod tym filmem

Mam prośbę. Jeśli masz ochotę to SUBSKRYBUJ kanał tu

Wielu ludzi nawet nie wie ile ma i co ma. Żyją chwilą od wypłaty do wypłaty. A lata życia płyną nieubłaganie i to nie jest gra w której ma się kilka żyć 🙂

Są też przypadku, że ktoś dużo zarabia i dużo wydaje co jest równoznaczne z tym, że też szarpie się ze swoimi finansami. Znasz takich ludzi?

Żyjąc chwilą tu i teraz, zarabiasz, wydajesz i nic Ci nie pozostaje. Dlatego zatrzymaj się na chwilę i policz ile jest wart Twój majątek netto.

Co to jest?

Majątek netto tak w uproszczeniu to wartość wszystkiego co masz lub czego jesteś współwłaścicielem.

Jak to policzyć?

Weź kartkę podziel na pół. Z jednej strony wypisz wszystko co masz i co ma wartość finansową, którą jesteś w stanie określić.

Nie musisz wzywać rzeczoznawcy majątkowego. Wystarczy posprawdzać w Internecie (allegro, olx itp.) ile kosztują rzeczy, które właśnie wyceniasz.

Jeśli są to nieruchomości, samochody to łatwo to sprawdzić analizując lokalną i aktualną sytuacje na rynku. Poszukaj zbliżonych rzeczy do twoich w internetowych sklepach. Zrób to w ten sposób jakbyś chciał to wszystko posprzedawać to jaką realnie byś otrzymał za to cenę.

Wypisz wszystko co masz i co ma wartość finansową.

Następnie po drugiej stronie kartki wypisz wszystkie zobowiązania jakie masz czyli kredyty, pożyczki, raty, leasingi itp. Wszystkie zadłużenia, nawet te na karcie kredytowej.

Teraz możesz podsumować obie strony i łączną wartość Twoich rzeczy odejmij od łącznej wartości Twoich zobowiązań.

Kwotę którą otrzymasz, to jest Twój majątek netto.

Jeśli wynik wyszedł ujemny to nie za dobrze. Oznacza to, że jesteś nadmiernie zadłużony i tkwisz w spirali zadłużenia. Jak z niej wyjść? Przeczytaj tu.

Natomiast jeśli wynik jest dodatni to masz teraz całościowy obraz Twojego majątku netto. Po tym możesz stwierdzić czy jesteś bogaty czy biedny.

Tak a propos ile to jest lub co oznacza określenie bogaty? To jest pojęcie względne, ponieważ każdy może definiować to na swój sposób.

Dla dzieci z Afryki, gdzie nie ma dostępu do wody człowiek, który ma wodę w kranie jest bogaty. Dla człowieka co ma wodę w kranie na co dzień to nic wielkiego i może postrzegać osobę bogatą jako kogoś kto jeździ złotym Jaguarem.

Dlatego to już musisz sam określić i wywnioskować z otrzymanego wyniki czy to jest dla Ciebie dużo, mało, być może wystarczająco.

Po co to robić?

Określenie majątku netto pozwala zorientować się w jakiej sytuacji finansowej obecnie tkwisz. Przy nadmiernym zadłużeniu jest to ostrzeżenie, że musisz coś zrobić z kredytami, żeby nie zbankrutować.

Przy dodatnim majątku netto warto sprawdzić jak otrzymana kwota ma się do Twoich celów i planów życiowych.

Dodatkowo jest to miarodajny wskaźnik w wyznaczaniu wolności finansowej. Jeśli chcesz być rentierem. Czyli żyć z odsetek od zgromadzonego kapitału to powinieneś mieć taką kwotę wyliczoną.

Kwota pieniędzy, z której odsetki zapewnią Ci poziom życia jaki chcesz bez dalszej pracy i emerytury z państwowego systemu emerytalnego.

W codziennym pędzie życia i pogoni za swoimi priorytetami życiowymi nie ma na to czasu. Dlatego zaplanuj sobie wolny termin w kalendarzu i zrób to. Wylicz swój majątek netto i zastanów się czy zmierzasz w odpowiednim kierunku.

Czy Twój majątek netto przybliża Cię do Twojego celu życiowego czy w przypadku wartości ujemnej oddala Cię od niego.

Jeśli tego nie policzysz to nie będziesz wiedzieć.

Wylicz zapisz i powtórz operację za jakiś czas. Dzięki temu będziesz mieć obraz tego jak prezentuje się Twój majątek na przestrzeni lat.

Nie robiąc tego będziesz działać całe życie po omacku. Dlatego zrób ten pierwszy krok w kierunku Twojej wolności finansowej i policz swój majątek teraz.

Warto zasubskrybować kanał na Youtube oraz polubić stronę na Facebook, ponieważ dość często udostępniam tam bezpłatnie materiały. Bądź na bieżąco, a nic Cię nie ominie.

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT

POLUB na FACEBOOK

11 myśli nt. „Sprawdź czy jesteś bogaty

  1. Wesołych Świąt, dużo prezentów i szczęścia oraz miłości. Tego Ci życzę w te Święta i pragnę podziękować za promocję wielkanocną – było syto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *