Urządzenie do generowania biedy

 

Dzisiaj chcę Ci przedstawić urządzenie do generowania biedy.

Poznaj urządzenie do generowania biedy


Fenomen tego urządzenia jest taki, że wydajesz na jego zakup jednorazowo niemałą kwotę. Następnie dosyć często i regularnie opłacasz abonament za jego używanie.

A w efekcie odbiera Ci najcenniejszy zasób jaki jest na tym świecie, a mianowicie czas.

Stracone pieniądze zawsze można odrobić. Natomiast straconego czasu już nigdy więcej nie odrobisz.

O znaczeniu czasu już mówiłem niejednokrotnie, mam nadzieję, że pamiętasz.

Urządzeniem, o którym chcę dzisiaj z Tobą porozmawiać jest telewizor.

Tak! TELEWIZOR. Zapewne stoi taki w Twoim mieszkaniu czy domu. A może i nawet w Twoim pokoju. W dzisiejszych czasach telewizor nie jest już dobrem luksusowym, a jest na porządku dziennym.

W niektórych domach jest i nawet kilka telewizorów. Poza tym dynamicznie rozwijająca się technologia i stale pędząca do przodu moda wywiera na ludziach presję ciągłego posiadania nowości.

Zwróć uwagę, że co rusz producent telewizorów wypuszcza jakieś tam ulepszone wersje telewizora. Niegdyś kineskopowy z czarno białym ekranem to był luksus.

Dzisiaj smart TV czyli płaskie jak deska telewizory to wyznacznik mody. Kiedyś opracowanie technologii kolorowego obrazu w telewizorze i dopuszczenie jej do masowej produkcji zajęło kilkanaście lat.

W dzisiejszych czasach z roku na rok pojawiają się nowe technologie w telewizorach. HD, ultra HD, 3 D, 4 K, WiFi itp. Co roku jest jakaś nowość i super hit, bez którego nie można się obejść.

Poza tym, że kupisz już sobie najnowszy i największy telewizor jaki jest na ryku, którego sąsiedzi będą Ci zazdrościć. To na tym się nie kończy.

W dzisiejszych czasach mamy również dynamiczny rozwój telewizji satelitarnej, kablowej itp. Czyli po zakupie mega telewizora wypada mieć pakiet kanałów najlepiej trylion, tak, żeby Cię żadna nowość kinowa nie ominęła.

Przecież to jest szok. Setki kanałów, za które płacisz co miesiąc abonament. A jak nadchodzi weekend to nie wiadomo co oglądać bo na każdym jest coś ciekawego lub nie ma nic ciekawego.

Zwróć uwagę jaki to jest pochłaniacz Twojego czasu. Bezmyślne oglądanie telewizji nie tylko pochłania Twój czas, prąd ale także z przykrością muszę Ci to powiedzieć cofa Cię w rozwoju.

Telewizja nie uczy samodzielnego myślenia. W większości pokazuje obrazy i sceny, które są w życiu codziennym mało realne albo i nawet nie realne!

Przez to później jak dochodzi do zderzenia z szarą rzeczywistością czujesz się nieszczęśliwy lub nawet popadasz w depresję. Bo naoglądasz się nierealnych scen w telewizji opracowanych na bazie wybujałych scenariuszy.

Jak już masz ten telewizor w domu to nie jesteś jeszcze na straconej pozycji bo możesz go na przykład nie oglądać 🙂

Albo oglądać w nim tylko wartościowe programy typu „Jak to jest zrobione” czy inne programy, które uczą Cię czegoś nowego.

Tylko w praktyce jest tak, że telewizor gra cały dzień i w głównej mierze oglądane są głupkowate seriale albo wiadomości.

A co takiego jest w wiadomościach? Z reguły są napakowane negatywnymi newsami, tak żeby Cię postraszyć. Bo zastraszonym społeczeństwem lepiej się steruje.

Tam był zamach, tu był wypadek, ten zabił tamtego. To są główne wątki w wiadomościach, a no i jeszcze polityka…

To ma Cię rozwijać? To ma sprawić, że będziesz mieć więcej pieniędzy?

Z przykrością Ci oznajmię, że od oglądania telewizora nie przybędzie Ci pieniędzy w portfelu, a wręcz przeciwnie ubędzie Ci ich.

Zwracaj uwagę co oglądasz w telewizji, czym Cię faszerują wiadomości i inne programy telewizyjne. Świadomie wybieraj tylko te, z których się dowiesz czegoś nowego. Najlepiej to by było gdybyś w ogóle nie oglądał telewizji.

Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do Internetu. Jak będziesz potrzebował się czegoś dowiedzieć to uwierz mi znajdziesz to w Internecie. Dzisiaj nie ma na świecie takiej informacji/wiedzy, której byś nie znalazł w Internecie.

Możesz zapytać to co robić w tym czasie zamiast oglądania telewizji?

Lepiej będzie jak poczytasz książki lub zgłębisz samodzielnie wiedzę, która Ciebie interesuje, a nie jaką chcą Ci przekazać stacje telewizyjne.

Wiem, że to może nie być łatwe zwłaszcza jak pozostali Twoi domownicy zasiadają codziennie po kilka godzin przed telewizorem. Jednak to, że oni marnują swoje życie, czas i pieniądze nie jest wyznacznikiem tego, że i Ty masz tak robić.

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie 

POLUB na FACEBOOK 

8 myśli nt. „Urządzenie do generowania biedy

  1. Już od dłuższego czasu powtarzam żonie żebyśmy wyrzucili tv na śmietnik. Bo tylko sieje zamęt. Ale ona nie chce, uparła się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *