W co inwestować w 2018 roku?

Dzisiaj odpalam moją kryształową kulę i wyznaczam co przyniesie Tobie najwięcej pieniędzy w nowym 2018 roku.

Jeśli posiadasz nadwyżki finansowe. Czyli pieniądze, których nie potrzebujesz teraz do życia. A także pieniądze te nie stanowią Twojej poduszki bezpieczeństwa finansowego.

To zastanawiasz się co z nimi zrobić i masz dwie możliwości:

– wydać na konsumpcję (jedzenie, wyjazd na ferie, nowy telefon, remont mieszkania itp.),

– wydać na inwestycję (sprawić, że to pieniądze będą pracowały na Ciebie, a nie Ty na pieniądze),

Akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, nieruchomości, waluty czy kryptowaluty? Co da najwięcej zarobić w nowym roku?

Całą moją prognozę inwestycyjną możesz wysłuchać tutaj

Kiedyś próbowałem przewidzieć ile zarobię ładując moje oszczędności (20 000zł) w fundusz akcyjny. Jak to się skończyło możesz sprawdzić tu.

Obecnie w Internecie kryptowaluty robią furorę. Kursy kryptowalut biją nowe szczyty popularności. Całość zaczyna robić się bańką spekulacyjną i w takim przypadku można zarobić jedynie spekulując a nie inwestując.

Poza tym istna wariacja na kryptowalutach sprawia, że w mediach komercyjnych o tym trąbią, a to przyciąga ludzi, którzy szukają szybkiej i łatwej kasy.

A takiej w życiu nie ma. Owszem zdarzają się złote strzały i na krypto może się i Tobie taki trafić jednak ciężko, żeby to było powtarzalne i regularnie dawało Tobie zarobić. Poza tym w dalszym ciągu jest to nowa idea i jest w niej wiele niewiadomych.

Poza ryzykownymi możliwościami pomnażania pieniędzy są sprawdzone i stabilne jak chociaż nieruchomości, lokaty bankowe czy obligacje.

Jest tego cała masa, jak zaczniesz zgłębiać temat to zacznie Cię głowa boleć. A jak porozmawiasz jeszcze do tego z profesjonalnymi doradcami finansowymi na etacie to już całkiem można zgłupieć.

Ile osób tyle opinii. Poza tym, każdy ma swoje zdanie w tym temacie. A Ty już (mam nadzieję) wprowadziłeś zasady, o których Tobie mówię (redukcja kosztów, wzrost zarobków) i masz wolne środki do zagospodarowania.

A jeśli jeszcze nie masz wolnych środków (oszczędności) i żyjesz od wypłaty do wypłaty to tym prędzej zapisz się na newsletter. Zapisane osoby na listę mailingową otrzymują garść sprawdzonych metod jak wyjść z długów i skutecznie poprawić funkcjonowanie swoich finansów.

Przy poszukiwaniu miejsca, gdzie ulokować swoje pieniądze trzeba być bardzo czujnym, ponieważ oszustów i projektów liczących na łatwą kasę nie brakuje.

Tylko sam wiesz ile kosztowało Cię czasu, pracy i energii, żeby zarobić pieniądze, które dzisiaj masz do dyspozycji. Dlatego bądź czujny i każdą „okazję” inwestycyjną sprawdź dwa, a nawet trzy razy.

Poza tym nie ryzykuj pieniędzy, które są Ci obecnie potrzebne do życia, ponieważ ich utrata może Cie wpędzić w długi.

Zgadza się odpowiednią drogę inwestycyjną dopasowaną do konkretnej osoby jest wyznaczyć trudno bez rozmowy z tą osobą i sprawdzenia jej mocnych i słabych stron.

Jest jednak rekomendacja, która nie ważne w którym roku jesteśmy ciągle ma na swojej aktualności. A mianowicie inwestowanie w siebie. W wiedzę, w umiejętności we wszystko to co sprawia, że stajesz się lepszą wersją siebie i się rozwijasz.

Mogłeś spotkać opinię typu „kupowanie książek nabija tylko kieszenie kasą ich autorom i wydawnictwom”, „na szkoleniach to skubią tyko z kasy i mówią rzeczy oczywiste” itp.

Jeśli będziesz tak uważał to nigdy nie pójdziesz o krok do przodu, a stojąc w miejscu człowiek się cofa. Powszechny system szkolnictwa jest ukierunkowany na wiedzę bezużyteczną. Gdyby nie ludzie, którzy piszą książki, produkują materiały edukacyjne, organizują szkolenia to nikła szansa, żeby uczyć się od praktyków.

Politykom nie zależy, żebyś nauczył się w szkolę wiedzy użyteczniej, ponieważ łatwiej steruje się społeczeństwem, które posiada wiedzę typu ile komórek ma ameba. A to właśnie rząd, który tworzą politycy ustala powszechny program nauczania, który później w szkole nauczyciele przedstawiają młodym i jeszcze nie doświadczonym życiowo ludziom.

Także nie ma co ukrywać ale w 2018 roku musisz wziąć sprawy w swoje ręce i edukować się na własną rękę. Jaki kierunek obrać? To musisz wybrać samodzielnie zgodnie z Twoimi zainteresowaniami.

Jedno jest pewne niezależnie od sytuacji politycznej czy makroekonomicznej w kraju czy na świecie. Posiadając wiedzę na której Tobie zależy, a nie Twoim rodzicom czy politykom. Będziesz potrafił się odnaleźć w każdej sytuacji życiowej.

Jak przyjdzie wojna i zmiotą cały Twój dotychczasowy majątek (nieruchomości, maszyny, biznesy itp.) z powierzchni ziemi.

Jak przyjdzie hiperinflacja i Twoje pieniądze nie będą nic warte.

Jak przyjdzie krach na giełdzie i wartość akcji, w które zainwestowałeś znacząco spadnie (być może do zera).

Jak rządy na całym świecie zabronią kryptowalut i zaczną konfiskować pieniądze zarobione w ten sposób.

Jak upadnie projekt, w który zainwestowałeś pieniądze lub okaże się, że to piramida finansowa i nagle utracisz swoje oszczędności.

To Ty posiadając wiedzę i umiejętności zawsze i wszędzie odnajdziesz się w danej sytuacji i szybko odbudujesz to co straciłeś.

Także to w co warto inwestować w 2018 roku to jest Twój rozwój. Czyli inwestuj w siebie. W swoje umiejętności, w swoją wiedzę, nabywaj nowe doświadczenia i rozwijaj się w kierunku, który Cię interesuje.

A w przypadku gdy nadejdzie reset świata i biznesu będziesz potrafił odbudować wszystko co straciłeś w krótkim czasie.

ZASUBSKRYBUJ KANAŁ na YT

POLUB na FACEBOOK

11 myśli nt. „W co inwestować w 2018 roku?

  1. Bardzo ważna sprawa. Dziękuję że pokusiłeś się o wyznaczenie tak odważnej prognozy na 2018. Nic nie jest pewne nawet prognoza pogody. Takze tym bardziej szacun

  2. Nigdy nie żałuję na swoje zdrowie i dlatego w nowym roku wykupiłem roczny karnet na basen, wykupiłem dietę u profesjonalnego dietetyka i zaczynam ją stosować. Także nowy rok u mnie to inwestowanie w moje zdrowie co również mogę polecić wszystkim 🙂

  3. Temat bardzo na czasie. Kapitalizm w polsce już trochę funkconuje i jest wielu ludzi przy kasie a nie wiedzą co z nią zrobić. Dlatego tym bardzie taka wiedza jaką ty publikujesz jest potrzebna.

  4. Komentuję, jestem z Polski. W czerwcu wyjeżdżam do Niemiec, aby założyć firmę z pożyczką w wysokości 38 000 euro, którą otrzymuję od Jameson finance Inc. Moje pytanie dotyczy osób, które potrzebują pieniędzy na swoje potrzeby biznesowe lub osobiste. Czy potrzebujesz pilnej i zabezpieczonej pożyczki? następnie skontaktuj się z Jameson Finance teraz e-mailem, ponieważ pomagają tak wielu ludziom z pożyczkami.

    Powodzenia wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *