Z takim samochodem będziesz kimś

Czy super samochód jest wyznacznikiem życiowego sukcesu?

Większość ludzi myśli w sposób, że jeśli ktoś ma super samochód to jest człowiekiem sukcesu.

Nie zważając lub też nie wiedząc w jaki sposób drugi człowiek go nabył. A może go kupił na kredyt, wziął w leasing lub jest to auto służbowe albo w najmie długoterminowym. Czyli ten człowiek nie jest do końca właścicielem tego samochodu.

Jak pytam ludzi co by zrobili gdyby nagle weszli w posiadanie na przykład 100 000 zł to większość odpowiada kupił bym sobie wreszcie porządny samochód. Tylko, że kupić to jedno, a utrzymać ten samochód to drugie.

Kupując samochód powyżej swoich możliwości finansowych skazujesz się na porażkę, ponieważ koszty eksploatacji, napraw, regularnych wymian będą Cię pogrążać.

Niestety ale tak jest, że jak jedziesz do warsztatu na przykład na prostą wymianę klocków hamulcowych samochodem za 5000 zł to zapłacisz o wiele mniej niż byś przyjechał autem za 50 000 zł.

Owszem do auta za 50 000 zł są droższe części i być może więcej roboty przy wymianie klocków hamulcowych niż przy aucie za 5 000 zł.

Nie znam się na tym nie jestem mechanikiem. Zmierzam do tego, że naprawy, proste wymiany, ubezpieczenie czyli najprościej mówiąc koszty utrzymania samochodu będą pochłaniać więcej pieniędzy, gdy kupisz samochód powyżej swoich możliwości finansowych.

Za ile zatem kupić samochód?

Najrozsądniej jest kupić auto o wartości 6cio krotnej Twojej wypłaty miesięcznej na tak zwaną rękę. Czyli jeśli na rękę zarabiasz 5 000 zł to rozsądnie jest kupić samochód o wartości nie przewyższającej kwoty 30 000 zł.

Najgorsze do Twojego portfela to jest kupić auto na kredyt i to jeszcze na kredyt gotówkowy, który jest z reguły najdroższym kredytem na rynku.

Spłacasz przez najbliższe lata samochód, który oczywiście nikomu nie życząc może zostać skasowany na najbliższym zakręcie. Wystarczy wpaść w poślizg lub wylecieć z zakrętu i felernie uderzyć na przykład w drzewo.

O ile Ty możesz wyjść z takiej kolizji bez szwanku o tyle przyjedzie ubezpieczyciel, rzeczoznawca lub mechanik i stwierdzi, że auto nadaje na złom – szkoda całkowita.

Jeśli masz odpowiednią polisę ubezpieczeniową to ubezpieczyciel może coś Ci wypłaci, a może i nie.

Nie jest tajemnicą, że firmy ubezpieczeniowe zbierają od klientów składki za polisę ubezpieczeniową i z tych pieniędzy wypłacają odszkodowania ludziom, którym się należy.

Jeśli wypłacą więcej pieniędzy, a niżeli zebrali ze składek to osiągną stratę. A nikt nie chce prowadzić firmy, która przynosi stratę. Zatem firmy ubezpieczeniowe bronią się rękoma i nogami, chwytają się czego się tylko da, żeby wypłacić Tobie jak najniższe odszkodowanie lub wcale Ci go nie wypłacić zwalając, że to była Twoja wina i nie należy Ci się nic.

Powiem Ci może jakie podejście do samochodów mają ludzie majętni.

Pan Filipiak prezes firmy informatycznej Comarch w jednym z wywiadów powiedział, że jemu luksusowy samochód jest potrzebny do tego, że jak robi interesy na przykład z szejkiem arabskim to nie czuje się gorzej. Bo przyjechał takim samym samochodem lub samochodem podobnej klasy co jego kontrahent. Wcale nie ma potrzeby prywatnie pokazywać się w luksusowych autach.

Śp. Pan Jan Kulczyk za życia w jednym z wywiadów powiedział, że te wszystkie luksusy w postaci samochodów, jachtów, will czy pałaców są wygodne podczas robienia interesów.

Jeśli osoba, z którą robi interesy również ma te wszystkie luksusy to on od razu wie, że jest to osoba, która gra w tej samej lidze co on i jest na podobnym poziomie finansowym co Pan Kulczyk.

Ci ludzie wcale nie mają potrzeby wozić się luksusowymi autami dla szpanu. Oni traktują te samochody jako narzędzie pracy.

Dlatego polecam Ci, abyś nie spieszył się z kupowaniem samochody swoich marzeń. Super auto jest ostatnią rzeczą, którą powinno się kupić w swoim życiu.

Najpierw warto zabezpieczyć swój byt i swoich najbliższych w postaci dachu nad głową, jedzenia, edukacji czy oszczędności na czarną godzinę.

Bardzo Dziwna Ale Skuteczna Metoda Aby Mieć Pieniądze

Dopiero na samym końcu powinno się kupić wymarzony samochód. Owszem możesz to zrobić wcześnie ja Ci nie bronię. Jednak kupując auto na które Cię nie stać i to jeszcze na kredyt jest to gwóźdź do Twojej finansowej trumny.

 

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

 

POLUB na FACEBOOK

 

5 myśli nt. „Z takim samochodem będziesz kimś

  1. Nie można tak sobie żałować całe życie i nie kupić wymarzonego auta. Życie polega na tym , by było przyjemne. Kocham samochody to czemu nie miałbym sobie kupić wymarzonego?

    • Ja nie mówię, że nie masz kupować wymarzonego auta. W momencie, gdy Cię na to stać i podołasz je utrzymać to kupuj śmiało. Pod warunkiem, że to przeanalizowałeś wcześniej, a nie jest to chwilowa zachcianka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *