Zarabianie na wiedzy

 

Kontynuacja tematu z przed tygodnia czyli jak zarabiać, z każdego miejsca na świecie nie chodząc do pracy.

Kolejna część z cyklu zwiększania zarobków, bo jak wiesz im więcej zarabiasz i mniej wydajesz tym masz więcej w portfelu.

Jak można zarabiać na wiedzy?


Dzisiaj podam Ci sposób zarabiania pieniędzy, który nie wymaga chodzenia do pracy i pozwala przy tym zarabiać pasywnie.

Być może słyszałeś to i owo o dochodzie pasywnym i możesz mieć jakieś tam przekonania w głowie, że nie istnieje. Otóż istnieje i to całkiem przyjemny.

Sprawdzone sposoby na dochód pasywny 

Od początku. Chodzi o kursy wideo i wideo poradniki.

Jestem pewien, że jest coś takiego na świecie w czym jesteś dobry/dobra. To mogą być według Ciebie jakieś proste czynności lub umiejętności. Jednak miej świadomość, że co dla Ciebie jest łatwe, jasne i zrozumiałe to już dla kogoś innego takie być nie musi.

Są na tym świecie ludzie, którzy chętnie zapłacą za to, żeby się czegoś od Ciebie nauczyć. Wejdź na platformę udemy.com i zobacz jakie kursy wideo ludzie sprzedają.

Jest tam całe mnóstwo kursów wideo od tych trywialny typu jak jeździć na rolkach czy jak jeździć na rowerze. Aż po bardziej skomplikowane z programowania czy tworzenia aplikacji mobilnych.

Ty też tak możesz. Co musisz zrobić?

Zastanów się w czym jesteś dobry, w czym jesteś dobra. Zakładam, że masz telefon z aparatem, który ma funkcję nagrywania wideo. Także nagraj na wideo jak to robisz w czym jesteś dobry wraz z instruktarzem krok po kroku jak to się robi.

Opowiadaj prostym i zrozumiałym językiem. Tak, aby nawet dziecko mogło Cię zrozumieć.

Następnie zarejestruj się na udemy.com załaduj tam swój kurs wideo i gotowe J

Udemy to serwis, który specjalizuje się w sprzedaży kursów wideo i łączy ludzi, którzy chcą się nauczyć czegoś nowego z ludźmi, którzy chcą przekazywać wiedzę. To jest serwis międzynarodowy zatem użytkownikami są ludzie z całego świata.

Oznacza to, że nigdy dotąd nie było łatwiejszego dostępu do ludzi z całego świata na wyciągnięcie ręki. Nie obawiaj się, że serwis jest po angielski, ponieważ jak się zalogujesz to możesz wybrać język Polski i będziesz wszystko mieć po polsku.

Poza tym wystarczy, że do swojego kursu wideo zrobisz napisy w języku angielskim i już możesz swój kurs sprzedawać w dwóch wersjach językowy. Co powiększa grono Twoich potencjalnych klientów.

Dzięki Google translate szybko i łatwo możesz zrobić napisy po angielsku. Następnie wystarczy, że je wgrasz do swojego kursu na udemy i automatycznie nastąpi połączenie napisów z wideo. Nie musisz sam tego montować, ani używać programów do robienia napisów.

Jeśli masz unikalną wiedzę i wiesz, że możesz nauczać rzeczy wyjątkowych to można zawsze zlecić tłumaczenie Twojego kursu na dowolny język świata i tym samym możesz zwiększyć sprzedaż. Koszt tłumaczenia powinien się szybko zwrócić przez to, że zwiększasz liczbę potencjalnych klientów.

Powracając do pasywności tego zajęcia. Tak, jest to dochód pasywny. Racja musisz jednorazowo poświęcić czas i swoją energię na przygotowanie kursu. Niekiedy będzie potrzebne zaangażowanie jakiś tam pieniędzy, jeśli będziesz chcieć zlecić na przykład tłumaczenie lub montaż kursu wideo.

Jednak po stworzeniu kursu i wgraniu go na platformę udemy.com na tym Twoja praca się kończy. Całą sprzedażą, udostępnieniem kursu klientowi i rozliczeniem sprzedaży zajmuje się udemy.

Poza tym jednorazowo stworzony przez Ciebie kurs wideo można sprzedawać wielokrotnie i dożywotnio. Absolutnie nie ma tu żadnych ograniczeń typu miejsce magazynowe, moce przerobowe czy inne zasoby jak istnieją na tym świecie.

Także jest to w pełni dochód pasywny. Nawet jeśli uważasz, że taki nie istnieje.

Największe zadanie dla Ciebie na najbliższe dni to zarejestrować się na platformie udemy.com, popatrzeć jakie kursy są tam udostępnione, zastanowić się w czym jesteś dobry/dobra. Zrób swój kurs wideo i wgraj go tam.

Możesz mieć przekonanie, że Ty niczego nie jesteś w stanie nauczać. Słuchaj tutaj jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Wejdź na udemy i zobacz jakie kursy ludzie robią. Do tej pory mogłeś nie zdawać sobie nawet sprawy, że można zarabiać na czymś takim.

Na udemy przy każdym kursie jest wyświetlana ilość zapisanych uczestników, a także jego cena. Dzięki temu szybko można policzyć, na którym kursie jakie pieniądze zarobił jego autor.

Wyświetl sobie bestsellery czyli kursy, które się najlepiej sprzedają i będziesz w szoku jakie ciężkie pieniądze można zarobić i to na jakich kursach, z jakiej tematyki. Skoro te kursy się znakomicie sprzedają oznacza, że jest na to zapotrzebowanie.

Na koniec będę Cię jeszcze zachęcać, żebyś na początek zrobił kurs w języku polskim. Ale, żebyś absolutnie się nie ograniczał tylko do rynku polskiego, ponieważ Polska jest stosunkowo małym i ograniczonym rynkiem.

Robiąc kurs w różnych wersjach językowych automatycznie dajesz sobie szansę na zwiększenie swoich dochodów, a oto w tym wszystkim chodzi. Czyli o zwiększanie Twoich dochodów.

Sposób, który Tobie dzisiaj przedstawiłem umożliwia zarabianie pieniędzy w sposób pasywny, bez szefa i marudzących klientów. Możesz to robić kiedy chcesz i jak chcesz. Jedyne co Cię może ograniczać to Twoja wyobraźnia.

Zatem nie obawiaj się i wypróbuj to w praktyce.

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie 

 

POLUB na FACEBOOK

14 myśli nt. „Zarabianie na wiedzy

 1. To bardzo budujące że jest ktoś na tym świecie kto czuwa nad edukacją innych. Może edukacją to jest niewłaściwe słowo bo kojarzy się z suchą teorią. A Ty zawsze dzielisz się z czytelnikami praktyka i tym co działa a nie jest tylko w akademickich książkach. Pozdrawiam

 2. Cześć,
  jak wygląda rozliczanie z przychodów z Udemy?
  Trzeba mieć własną działalność czy nie?:)
  Na własnej działalności trzeba być VATowcem aby uzyskiwać przychód z kursów?:)

  • Cześć,

   Ja i tak prowadzę działalność gospodarczą także przychód z Udemy rozliczam razem ze swoją działalnością gospodarczą i nie trzeba być VATowcem (ale ja i tak jestem).

   Jeśli nie masz jeszcze działalności to teraz w Polsce jest działalność nierejestrowana czyli nie musisz zakładać firmy (opłacać ZUS, kięgowego itp.) tylko nie można przekroczyć 1125 zł brutto miesięcznie.

   Podsumowując jeśli Twoje przychody z Udemy nie będą przekraczać miesięcznie 1125 zł brutto to nie musisz rejestrować jednoosobowej działalności gospodarczej w Polsce, ponieważ możesz korzystać z działalności nierejestrowanej. Tylko musisz ten przychód z Udemy wykazać w swoim zeznaniu rocznym PIT jako dodatkowe źródło przychodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *