Jak zarabiać więcej?

Jak zarabiać więcej finansewpraktyce.pl

W pewnym wieku człowiek przekonuje się, że do życia niezbędne są pieniądze. Tak już ten świat jest skonstruowany, że bez pieniędzy trudno jest przeżyć i utrzymać rodzinę przy życiu.

Owszem można żyć na różne sposoby, przeciwstawiać się systemowi i być buntownikiem. Jednak nic nie robiąc i przeciwstawiając się wszystkim i wszystkiemu trudno będzie utrzymać się przy życiu i zaspokoić podstawowe potrzeby.

Jeśli pracowałeś lub pracujesz ciężko to mogłeś zauważyć, że nie zawsze dłuższa praca równa się większe zarobki. W przypadku stawki godzinowej czy akordowej za pracę możesz zarobić więcej dłużej pracując.

Jednak prędzej czy później dojdziesz do ograniczenia jakim jest czas. Doba trwa dla każdego tyle samo, w tygodniu mamy taką samą ilość dni, które możemy poświęcić na zarabianie pieniędzy. I tak nawet jak będziesz wydłużał czas swojej pracy osiągniesz pewien poziom i trudno będzie go przekroczyć.

Wykonując zajęcia w celach zarobkowych, które mają odzwierciedlenie jeden do jednego (1:1) zawsze napotkasz limit jakim jest czas. Poza tym Twój organizm zacznie się buntować jak będziesz długo i ciężko pracować.

Dlatego wszystko co robisz, aby zarobić pieniądze musi dać się skalować i musisz zadbać o efekt skali.

Posłuchaj jak to zrobić.

Zawody, w których zarabiasz manualnie lub też wykonując daną gamę czynności są narażone na ograniczone zarobki. Dodatkowo praca, w której Twoja nieobecność będzie się równać ze spadkiem lub utratą zarobków prowadzi w ślepy zaułek.

Fryzjer wykonując swoją pracę obsłuży określoną liczbę osób. Uwarunkowane to jest czasem, w którym zakład fryzjerski jest czynny i predyspozycjami fizycznymi fryzjera. Jak zatem przykładowy fryzjer może zarabiać więcej nie poświęcając na pracę więcej czasu?

Musi robić rzeczy skalowalne. Czyli ten sam fryzjer jeśli wprowadzi lub wymyśli produkt dla włosów i zacznie go sprzedawać w swoim salonie to już może zarobić więcej. Jak wprowadzi ten produkt do wszystkich salonów fryzjerskich w swoim mieście to zwiększy swoje dochody.

Ten sam produkt wprowadzony do wszystkich salonów fryzjerskich w kraju już wzniesie naszego przykładowego fryzjera na wyższy poziom. A poprzez przygotowanie produktu dla wszystkich nacji na całym świecie i sprzedaż tego produktu przez internet i sprawi, że fryzjer osiągnie poziom master J

Wybierając formę zarabiania pieniędzy lub rodzaj pracy, z której chcesz utrzymać siebie i swoją rodzinę przy życiu zwróć uwagę na następujące kwestie.

Myśl lokalnie ale działaj globalnie. Obserwuj swoje otoczenie, w którym mieszkasz i przebywasz na co dzień. Jeśli uda Ci się rozwiązać problem lub zaspokoić jakąś potrzebę w środowisku, w którym przebywasz na co dzień to już zrobiłeś pierwszy krok do zwiększenia swoich zarobków.

Skomercjalizowanie Twojego pomysłu i rozprzestrzenienie go na skalę światową sprawi, że osiągniesz efekt skali. A jeśli zaczniesz myśleć globalnie i działać globalnie to już w ogóle będzie super.

Przy wyborze zajęcia zawsze zwróć uwagę czy to zajęcie da się skalować inaczej dojdziesz do pewnego poziomu i ciężko będzie Ci zrobić czy zarobić coś więcej. Podobnie jak wszystkie zawody, w których to człowiek wykonuje każdą czynność własnymi rękami.

Murarz, lekarz, adwokat, fryzjer itp. nawet najlepszy fach w ręku może nie sprawić, że będziesz zarabiać więcej. Wszystko dlatego, że wszystkie zawody świata mają to samo ograniczenie jakim jest czas, który możesz poświęcić w swoim życiu na pracę. Do tego dochodzi zmęczenie organizmu i odpoczynek, który jest potrzebny i niezbędny.

Jeśli chcesz zarabiać miliony to musisz wpływać na miliony ludzi. Wykonując pracę własnymi rekami Twoje oddziaływanie na społeczeństwo jest ograniczone. Czyli na przykład jesteś listonoszem i dostarczasz ludziom listy. Jak myślisz czy dostarczysz więcej listów do ludzi bez wydłużenia czasu pracy?

Oczywiście, że nie. Ale jeśli zaczniesz dostarczać ludziom te same listy w formie elektronicznej czyli (e-mail) to za pośrednictwem jednego kliknięcia myszy w komputerze tą samą wiadomość możesz dostarczyć do szerokiego grona odbiorców.

Dlatego jest różnica jak świadczysz usługi społeczeństwu jeden do jednego, a jak te same usługi na przykład za pośrednictwem Internetu będziesz świadczyć wszystkim ludziom, którzy mają dostęp do wirtualnego świata.

Niegdyś dostęp do Internetu był ograniczony. Nieliczni go mieli lub był dostępny w kawiarenkach internetowych. Dzisiaj użytkowników Internetu przybywa w zastraszającym tempie. Powszechny dostęp ludności do sieci Internet sprawia, że liczba Twoich potencjalnych klientów stale rośnie.

Tak jak kiedyś dostęp do Internetu był u sołtysa tak dzisiaj każdy w kieszeni za pośrednictwem swojego telefonu ma nieograniczony dostęp do Internetu – sołtys również J

Jeśli chcesz zwiększyć swoje dochody to musisz zacząć działać globalnie i na większą skalę. Internet jest doskonałym narzędziem do tego .

Robiąc rzeczy 1:1 nigdy nie zarobisz więcej. Tylko poprzez działanie w skali będziesz mógł zarabiać więcej przy takim samym nakładzie pracy. Tak samo przy wyborze formy zarabiania pieniędzy jeśli będziesz fryzjerem to nie osiągniesz skali ale jeśli zajmiesz się handlem lub wprowadzisz produkt do włosów to już możesz osiągnąć efekt skali.

Przy wyborze zajęcia, które będzie służyć Tobie do zarabiania pieniędzy zawsze zwracaj uwagę czy to zajęcie da się skalować, a po prostu zaczniesz zarabiać więcej. Pamiętaj nie praca dla samej pracy, a mądra praca z efektem skali powinna przyświecać Twoim myślom.

8 myśli nt. „Jak zarabiać więcej?

  1. Od pewnego czasu wchłaniam ksiazki najbogatszych ludzi tego swiata jak Trump czy Branson. I skrupulatnie notuje ich wskazowki a takze to co doprowadzilo ich tam gdzie teraz sie znajduja czyli na szczyt. Fascynujace jest ze niektore cechy i umiejetnosci w tych ksiazkach sie powtarzaja co swiadczy o tym ze jest to klucz do sukcesu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *