Co zrobić z nietrafionymi prezentami

Otrzymałeś prezent świąteczny, który Ci się nie podoba? Nie przypadł Ci do gustu? Nic straconego oto sposoby co można zrobić z prezentami, aby się nie zmarnowały.

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z rodziną i bliskimi. To także doskonały moment, aby na moment się zatrzymać i poddać się chwilowej refleksji w przerwie od codziennego pędu.

Każdy obchodzi i przeżywa święta na swój sposób. Czynnikiem wspólnym świąt w każdym domu jest stół zastawiony świątecznymi potrawami.

Niekiedy przygotowania do świąt trwają od początku grudnia. W sklepach przedświąteczne wariacje i bieganie za zakupami, a także sprawami, które większość chce ukończyć i pozałatwiać do świąt.

W tradycji, każdych świąt jest obdarowywanie się prezentami.

 Za prezentami często, gęsto długo biegamy i się zastanawiamy co kupić osobie, którą chcemy obdarować, tak, aby sprawić radość z prezentu drugiemu człowiekowi.

Oczywiście nikt Ci nie powie prosto w oczy, że na przykład otrzymany prezent nie przypadł mu do gustu. Poza tym o gustach się nie dyskutuje, jednemu coś pasuje, a drugiemu już nie.

Nie oznacza to, że to Ty możesz komuś podarować nietrafiony prezent. Ale może się i przydarzyć na odwrót, czyli, że to Ty możesz otrzymać prezent, który Ci się nie spodoba.

Wtedy możesz zachodzić w głowę co z nim zrobić. Większość osób idzie na łatwiznę i chowa gdzieś ten nietrafiony prezent, aby przeczekać ten początkowy moment. Później jak sprawa, że tak powiem ucichnie to najnormalniej w świecie wyrzucają niechciany prezent do kosza na odpady.

I tak oto w ten sposób wysypiska śmieci po każdych świętach pękają w szwach.

Ja także niejednokrotnie otrzymałem nietrafiony prezent i też na początku szedłem na łatwiznę czyli te nietrafione prezenty wyrzucałem na śmieci.

Jednak wraz z własnym rozwojem i zwiększeniem świadomości na temat składowania odpadów i zagrożeń jakie się z tym kryją, gdy śmieci przybywa w zastraszającym tempie to zacząłem niechciane prezenty wpuszczać do obiegu wtórnego.

Na tej podstawie przygotowałem dla Ciebie kilka podpowiedzi co można zrobić z niechcianymi lub nietrafionymi prezentami.

Zacznijmy od zwierząt. Kotek czy piesek zwłaszcza jeszcze takie kilkutygodniowe są słodziutkie, jakże trudno im się oprzeć.

Najwięcej radości sprawiają w momencie, gdy nimi obdarowujesz drugą osobę. Później może już być tylko gorzej. Nigdy nie wiesz czy osoba, która dostała od Ciebie zwierze będzie się nim zajmować i dbać o nie.

Jest to na tyle śliski temat zwłaszcza u dzieci, że kilka dni, może tygodni po otrzymaniu zwierzaka dziecko, które wcześniej nie miało żadnego zwierzęcia zauważa ile jest obowiązków związanych z utrzymaniem tego zwierzaka.

Trzeba je karmić, wyprowadzać na spacer, bawić się z nim, niekiedy w momentach, w których Ci się nie chce. Gdy zachoruje to trzeba poddać je leczeniu itp. itd.

Najgorsze co może być to porzucenie zwierzaka. A do takich porzuceń często dochodzi właśnie po świętach, gdy prezent w postaci zwierzęcia najnormalniej w świecie się znudzi.

Dlatego jeśli jesteś w takiej sytuacji jak opisana powyżej czyli, że przeszła Ci euforia związana z otrzymanym na prezent zwierzęciem i obowiązki życia codziennego, które na Tobie ciążą w stosunku do tego zwierzęcia Cię przerastają to nie wstydź się tego.

Przyznaj się sam przed samym sobą i oddaj zwierzę. Możesz wystawić ogłoszenie w Internecie i opisać co chcesz oddać wraz ze zdjęciami lub zaprowadzić zwierzaczka do schroniska. Z tego co wiem to za pozostawienie zwierzaka w schronisku jest jakaś opłata do uiszczenia (przynajmniej kiedyś była, nie wiem jak jest teraz, bo dawno tam nie byłem).

Teraz przejdźmy do prezentów rzeczowych. Elektronika, zabawki, ubrania, kosmetyki, gadżety i inne bzdety. Rzeczy, które można ofiarować drugiemu człowiekowi na prezent jest pełno.

W przypadku, gdy otrzymałeś prezent, który Ci się nie spodobał, lub po prostu Ci się już znudził to nie wyrzucaj go do śmieci.

Jeśli jest to coś o niskiej wartości to oddaj za darmo. Tak samo jak w przypadku niechcianego zwierzęcia tak i w przypadku nietrafionej rzeczy. Zrób opis tego co chcesz oddać i wraz ze zdjęciami umieść w Internecie w formie ogłoszenia.

Jeśli ta rzecz jest o stosunkowo dużej wartości to możesz ją wystawić na sprzedaż. Gdzie sprzedawać używane rzeczy?

Na portalach aukcyjnych i w serwisach sprzedaży internetowej takich jak chociażby:

  • Allegro.
  • Aligato.
  • OLX.
  • Ebay.
  • Amazon.
  • Gumtree.
  • Sprzedajemy.pl

Jeśli nie chcesz swoich nietrafionych prezentów sprzedać lub oddać za pośrednictwem Internetu, bo nie chce Ci się bawić w tworzenie opisu czy robić zdjęcia to możesz oddać te prezenty do organizacji, które zajmują się zbiórkami dla potrzebujących.

 

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

POLUB na FACEBOOK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *