Jak dorobić przed świętami

 

Jak dorobić przed świętami

Święta idą. Wiem, że to mało odkrywcze. Pytanie czy jesteś przygotowany, czy jesteś przygotowana na przedświąteczny szał zakupów?

W sklepach, radio i telewizji już czuć święta.

Kampanie reklamowe, wielkie promocje przedświąteczne wystartowały w najlepsze.

Jak się na to przygotować? Wysłuchaj w tym nagraniu

 

Zanim zaczniesz otrzymywać od rodziny, przyjaciół i znajomych nowe prezenty to warto przygotować sobie na te prezenty miejsce w domu czy mieszkaniu.

Pozbieraj z szaf, strychu, piwnicy, komórki i innych schowków wszystkie rzeczy, które tam leżą, kurzą się i mają status „kiedyś się przyda”. Czyli zrób swego rodzaju inwentaryzację z okazji zbliżającego się końca roku.

Ja jak robię sobie taką swoją inwentaryzację to wywalam wszystkie graty z chaty i do każdej rzeczy, którą mam przed oczyma zadaję sobie pytanie „Czy używałem tą rzecz przez ostatnie 12 miesięcy?”.

Jeśli TAK to ją zostawiam, jeśli NIE to rozpatruję czy ją wyrzucić czy ją sprzedać.

Gdzie możesz sprzedać swoje używane rzeczy?

  • olx.pl
  • sprzedajemy.pl
  • gumtree.pl
  • allegro.pl
  • za10groszy.pl

To tylko niektóre z serwisów internetowych, na których można sprzedawać używane rzeczy.

Jest ich więcej w Internecie.

Dlaczego masz sprzedać używane i niepotrzebne rzeczy?

Za sprzedaż tych rzeczy oczywiście otrzymasz pieniądze. Pozwoli Ci to podreperować Twój budżet przed świętami lub zarobisz na prezenty, które i tak musisz kupić, no bo święta tuż tuż 🙂

Czy ktoś to kupi skoro jest używane, niekompletne, bez opakowania, bez instrukcji obsługi czasem nawet porysowane i lekko uszkodzone?

Zdziwisz się jakie ludzie rzeczy kupują.

Coś co dla Ciebie jest już nieprzydatne i twierdzisz, że jest stare, przeszło do lamusa lub przestarzałe to w Polsce może się znaleźć osoba, dla której to będzie przydatne.

W samym chociażby allegro jest opcja do zaznaczenia podczas wystawiania akcji czy sprzedawany przedmiot jest „nowe”, „używane” czy „uszkodzone”.

Także jak widzisz allegro dopuszcza sprzedaż takich rzeczy, bo wie, że to się sprzedaje.

Takie wyprzedaże niepotrzebnych rzeczy robię co roku i za każdym razem jestem miło zaskakiwany przez to jak pięknie się potrafią sprzedać rzeczy, które chciałem wyrzucić do śmieci.

Nie musisz mieć firmy, nie musisz być super sprzedawcą.

Istnieje takie coś jak kwota wolna od podatku. Jeśli Twój dochód ze sprzedaży tych używanych rzeczy nie będzie prowadzony w sposób ciągły.

Czyli Ty robisz taką wyprzedasz raz w roku przed świętami, a nie regularnie co miesiąc w sposób ciągły i utrzymujesz się z tego.

Ponadto jeśli nie przekroczysz kwoty wolnej od podatku.

To nie musisz zakładać działalności gospodarczej ani rejestrować nigdzie firmy.

Poza tym nie potrzebujesz super, hiper umiejętności sprzedaży.

Wystarczy, że porobisz zdjęcia. Zakładam, że masz telefon z aparatem fotograficznym. To możesz go użyć do tego celu.

Następnie opiszesz własnymi słowami co sprzedajesz, jak to wygląda, jakie ma cechy. I gotowe.

Jak nie wiesz jak ma wyglądać Twoja aukcja, to pooglądaj kilka aukcji internetowych z używanymi rzeczami i zobaczysz co i jak ludzie tam piszą, jak wyglądają zdjęcia.

To da Ci swego rodzaju podpowiedzi jak masz to zrobić. To nie jest nic trudnego.

Poza tym, że zwolnisz sobie miejsce w szafie, podreperujesz budżet przed świętami czyli dorobisz. To jeszcze nauczysz się czegoś nowego. Nabędziesz umiejętności sprzedaży w Internecie.

A kto wie czy w przyszłości nie przerodzi się to w coś większego.

Handel w Internecie to doskonały sposób na dodatkowy dochód.

Mówiłem Ci już kiedyś, że ja również co jakiś czas coś sprzedaję przez Internet w serwisach typu allegro, olx, aligato.

Daje to możliwość na dodatkowy zarobek i pracujesz ile chcesz i kiedy chcesz. W tym przypadku nie masz jakiś wielkich kosztów stałych. Bo samo wystawienie aukcji i to, że one sobie są w Internecie to Ciebie nic nie kosztuje.

Nie ma opłat za prowadzenie konta, wystawienie aukcji. Prowizja jest naliczana dopiero w momencie, gdy coś sprzedasz.

O tyle jest to fajny sposób na zarobek, że nie masz szefa, nikt Ci nie mówi ile masz pracować, co masz robić. Masz wielką wolność i swobodę.

Chcesz urlop? To nie prosisz się nikogo o niego, nie kombinujesz, kto ma Cię zastąpić podczas Twojego urlopu. Zawieszasz swoje aukcje i robisz sobie wolne.

Zapewne jeszcze niejednokrotnie będę Cię zachęcał do sprzedaży w Internetach 🙂

A teraz odejdź od komputera. Zrób inwentaryzację w swoim mieszkaniu czy domu i sprzedaj w Internecie niepotrzebne rzeczy przed świętami.

Dodatkowo jest grupa ludzi co prezenty kupuje przez Internet i to niekoniecznie nowe rzeczy. Ludzie na prezent kupują również używane rzeczy. Takie, które dla kogoś wydają się już niepotrzebne i nieużyteczne.

 

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

POLUB na FACEBOOK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *