Sposób na tanie zużywanie prądu 2

 

Sposób na tanie zużywanie prądu 2

Każdego dnia czy tego chcesz czy nie zużywasz energię elektryczną w gospodarstwie domowym. Chociażby lodówka jest urządzeniem, które musi być podłączone do prądu non stop.

Poza tym coraz więcej urządzeń, które nas otaczają każdego dnia jest na prąd. Rozwój cywilizacji sprawia, że zużycie energii elektrycznej cały czas rośnie.

Rachunki za prąd stanowią koszt, dla każdego. A koszty trzeba redukować, bo jak przerosną Twoje przychody to będzie kiepsko.

Jakiś czas temu opisałem jak zmniejszyć rachunki za prąd. Do dzisiaj stosuję ten sposób i u mnie się sprawdza w stu procentach.

Sposób Na Tanie Zużywanie Prądu

Od pewnego czasu nastąpiły zmiany na rynku energii elektrycznej. Niegdyś branża bardzo hermetyczna ze względu na przepisy prawa. Teraz to się zmieniło i konsumenci mają większy wybór.

Na rynku pojawiła się możliwość zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Czyli to klient może sobie wybrać firmę od której kupi prąd.

Pojawiło się wiele nowych możliwości m. in. telekomy takie jak Plus, Orange zaczęły zajmować się sprzedażą energii elektrycznej. Poza nimi pojawiły się również inne firmy.

Wszystko to daje możliwość zredukowania rachunków za prąd. Ponieważ sytuacja jaka się pojawiła na tym rynku sprawiła, że firmy zaczęły walczyć o klientów dając im niższe stawki za prąd. Ile możesz na tym ugrać?

To zależy przede wszystkim od ilości energii elektrycznej jaką zużywasz. Im więcej zużywasz prądu tym masz możliwość większej negocjacji cen. Ale nawet przy niewielkich rachunkach za prąd warto sprawdzić ceny u innych firm.

Zwłaszcza, że telekomy zaczęły robić łączone promocje typu Internet + telefon + prąd. Przy takiej kompozycji można więcej zaoszczędzić.

Na co zwrócić uwagę przy zmianie sprzedawcy prądu?:

·         Stawka za kilowatogodzinę (kWh),

·         Opłaty handlowe,

·         Na jaki okres będzie umowa,

·         Czas wypowiedzenia umowy,

·         Dodatkowe koszty i opłaty.

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest już na tyle ułatwiona, że nowy sprzedawca załatwia za Ciebie dosłownie wszystko. Czyli firma do której przechodzisz wypowiada za Ciebie umowę u poprzedniego sprzedawcy prądu.

Fizycznie u Ciebie nic się nie zmienia. To znaczy nadal masz ten sam licznik, dostarczanie prądu odbywa się po tej samej linii czyli nie wiąże się to z żadnymi remontami, modernizacjami i inwestycjami.

Cała zmiana odbywa się tylko na papierze i w praktyce wygląda tak, że będziesz opłacać rachunki do innej firmy, a dostarczanie prądu pozostanie bez jakichkolwiek zmian.

Cała oszczędność polega na tym, że musisz sprawdzić oferty u wszystkich sprzedawców prądu i wybrać tego, który oferuje Ci najniższą stawkę za kilowatogodzinę (kWh). Przy tym możesz się najwięcej namęczyć, ponieważ wymaga to analizy ofert i regulaminów.

Jest to już o tyle proste, że wystarczy przesłać obecne rachunki za prąd do firmy, która oferuje sprzedaż prądu i oni sami za Ciebie wyliczą ile możesz u nich zaoszczędzić. Ty tylko sprawdzasz co oni Ci oferują.

Ponadto jak będziesz znał stawki jakie oferują inne firmy to będziesz mógł zadzwonić do swojego obecnego sprzedawcy i powiedzieć, że możesz otrzymać niższą stawkę od firmy X i czy w związku z tym obecny sprzedawca jest w stanie przedstawić kontrofertę.

Zazwyczaj samo postraszenie obecnego sprzedawcy może sprawić, że już zaproponuje Ci jakąś obniżkę. Wiesz jak jest. Dopóki sam nie zainteresujesz się innym sprzedawcą prądu to obecny sprzedawca nic innego Ci nie zaproponuje.

W tej sytuacji możesz tylko zyskać. Wymagać będzie to od Ciebie podjęcia akcji. Czyli podzwonienie i posprawdzanie w kilku firmach ofert sprzedaży prądu.

Ja zmieniłem sprzedawcę prądu. Wybrałem najkorzystniejszą dla mnie ofertę. Wszystko formalnie załatwia za mnie nowy sprzedawca prądu. Bez dodatkowych opłat i bez żadnych przeróbek w istniejącej instalacji elektrycznej.

Nawet kilka groszy taniej na jednej kilowatogodzinie może przynieść Tobie oszczędności w dłuższej perspektywie czasu. Zwróć uwagę, że większość urządzeń w Twoim domu czy mieszkaniu jest na prąd. A będzie ich coraz więcej.

Uważam, że jeśli jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na czymś co i tak codziennie zużywasz to tym bardziej warto zainteresować się tematem. Im bardziej uda Ci się zredukować koszty życia codziennego tym więcej zostanie Ci w portfelu.

Praca nad kosztami życia trwa ciągle. Należy analizować swoje koszty, bo inaczej łatwo nad nimi stracić kontrolę. Nie sztuką jest siedzieć po ciemku i cieszyć się, że ma się niskie rachunki za prąd kosztem swojego zdrowia czy komfortu codziennego.

Cała sztuka polega na tym, żeby żyć na niezmienionym poziomie jak dotychczas i płacić za to mniej.

Podsumowując. Jeśli chcesz obniżyć rachunki za prąd:

  • Sprawdź sposób nr 1,
  • Sprawdź dostępne oferty sprzedaży prądu w Twoim regionie,
  • Jak zbierzesz oferty to zadzwoń do obecnego sprzedawcy prądu i negocjuj obecne warunki,
  • Jeśli, któraś z firm jest Ci w stanie sprzedać taniej prąd niż dotychczas to po prostu ją wybierz.

Powodzenia!

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

POLUB na FACEBOOK 

16 myśli nt. „Sposób na tanie zużywanie prądu 2

  1. U mnie Energa rządzi. Ale spróbuję i popytam u innych. Z reguły tak jest, że jak główny traci monopol to można mieć to samo taniej

  2. Przyda się! Prądu idzie od groma. Co róż kupujemy do domu coś nowego na prąd. Rachunki tylko rosną. Cieszę się że tu trafiłam

  3. Wszędzie trąbią o podwyżkach cen ropy co wpłynie na podwyżki cen paliw i energii elektrycznej również, a u Cibie można się dowiedzieć jak zrobić, żeby było taniej jak u wszystkich drożeje 🙂 Lubię do Ciebie zaglądać 🙂

  4. Tak sobie się przez chwilę zastanowiłem i masakra faktycznie wszystko prawie na prąd. Przecież tyle tego sprzętu jest na prąd że szok! Dobrze że o tym mi powiedziałeś. Zaczynam się rozglądać nad zmianą. Pod warunkiem że ktoś mi zaproponuje taniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *