Zarabianie dużych pieniędzy wymaga…


Jak zarabiać dużo?

To może zacznę od tego jakie według mnie to są duże pieniądze. Chodzi o wyższe zarobki miesięczne niż średnia krajowa.

Zarabiając minimalne wynagrodzenie lub średnie wynagrodzenie w danym kraju człowiek przeżyje. Ale jak zapytasz tych ludzi to Ci powiedzą, że przy takich zarobkach ciężko jest wiązać koniec z końcem.

Aby osiągnąć średnie wynagrodzenie w kraju dużo nie trzeba, wystarczy iść do pracy na etacie, której teraz jest pod dostatkiem. Ponieważ teraz w Polsce ewidentnie mamy rynek pracownika.

Pracodawcy wręcz proszą, aby pracować właśnie u nich i prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych warunków zatrudnienia.

Można to zauważyć chociażby po kampaniach reklamowych, które ochoczo zapraszają do danej firmy i skierowane są do pracowników. Jednak należy pamiętać, że na etacie głównie zarabia się średnie zarobki.

Średnie zarobki = przeciętne życie

Owszem i na etacie są stanowiska wysoko płatne czyli więcej niż średnia krajowa. Jednak takich stanowisk jest niewiele i niekiedy są zarezerwowane dla nielicznych.

W sytuacji, gdy chcesz mieć lepsze życie nie ma co ukrywać do tego będą potrzebne Ci pieniądze.

Jak zatem zarabiać duże pieniądze?

Wymaga do zastosowanie w swoim życiu kilku zasad.

Wyjście poza strefę komfortu

Jeśli chcesz dużo zarabiać to niekiedy będziesz musiał robić rzeczy, które nie do końca mogą Ci się podobać. Nie mówię tu o czymś nielegalnym czy nieetycznym.

Dla przykładu. Chcesz zbudować markę produktową i nie lubisz się pokazywać publicznie, wolisz działać w ukryciu. Natomiast nie wiesz jak to zrobić i udałeś się do doradcy/eksperta, który podpowiedział Ci, że jeśli chcesz, aby Twoja marka była rozpoznawalna to musisz upublicznić swój wizerunek, żeby była kojarzona bezpośrednio z Tobą.

Jeśli jesteś mocno zdeterminowany to mimo, że nie lubisz się afiszować publicznie i chronisz swoją prywatność to będziesz musiał upublicznić swój wizerunek.

Kolejny przykład. Chcesz zostać prezydentem, jednak nie chcesz mieszać w to swojej rodziny, ponieważ rozgraniczasz karierę od życia prywatnego.

Nagle dowiadujesz się, że z naukowego punktu widzenia jak upublicznisz swój wizerunek wraz z rodziną w kampanii wyborczej czyli na plakatach, bilbordach czy w spotach reklamowych.

To masz większe szanse na zwycięstwo w wyborach na czym Ci bardzo zależy. Wtedy właśnie staniesz przed sytuacją potrzeby wyjścia poza strefę komfortu jeśli chcesz osiągnąć sukces.

Może Ci się to nie spodobać. Jednak należy się z tym pogodzić i przyjąć, że w sytuacji, gdy chcesz osiągnąć duże pieniądze to może pojawić się sytuacja lub sytuacje, w których będziesz musiał wyjść poza własną strefę komfortu.

Sprzedaż

Dla wielu ludzi słowo sprzedaż kojarzy się negatywnie. Głównie przez to, że doświadczamy na co dzień jakiś nachalnych sprzedawców. Być może byłeś na pokazie garnków, pościeli czy ktoś Cię zaczepia na ulicy i wciska perfumy, złote zegarki itp.

Czy tego chcesz czy nie to sprzedaż pojawia się w Naszym życiu częściej niż Ci się wydaje. Jeśli chcesz zdobyć uznanie płci przeciwnej to niejako musisz się sprzedać czyli zaprezentować, przekonać płeć przeciwną, aby to właśnie z Tobą poszła na randkę czy Ciebie wybrała za partnera/partnerkę w życiu.

Szukasz pracy? Tak samo idziesz na rozmowę kwalifikacyjną i musisz się dobrze zaprezentować czyli sprzedać. Wiem jak to brzmi. Nie mniej, każdy z nas w swoim życiu coś sprzedaje.

W momencie, gdy chcesz dużo zarabiać to nieuniknione jest nauczyć się zasad, jakimi warto, że w życiu kierować, aby przekonać ludzi to swoich produktów, usług, wizji, pomysłów czy racji. Poznaj jak skutecznie budować relacje międzyludzkie.

Skala

Skalowanie swoich działań. Docieranie do większej liczby klientów. Zdobywanie kolejnych, nowych to rynków zbytu. Jednym słowem sprzedawanie więcej w tym samym czasie.

Doba ma 24 godziny i trwa tyle samo dla każdego. Będąc na przykład rzemieślnikiem czyli będziesz wykonywał jeden produkt w 8 godzin to zrobisz maksymalnie 2 produkty na dobę, ponieważ 8 h z doby odchodzi na odpoczynek i sen.

Czyli w przypadku bycia rzemieślnikiem bardzo szybko osiągniesz szklany sufit. Czyli dojdziesz do zarobków na określonym poziomie i więcej nie zarobisz bo czasu nie wydłużysz. Nawet gdybyś pracował po 7 dni w tygodniu to i tak więcej produktów nie wykonasz niż 2 na dobę.

Dlatego trzeba znaleźć produkt lub usługę, którą można skalować. Jak już wiesz z poprzedniego zdania na pewno nie będą to produkty na indywidualne zamówienie czy praca rzemieślnicza. Na pewno nie jest to też praca na godziny. Czyli podczas której wymieniasz swój czas na pieniądze.

Powiem na przykładzie handlu. Prowadzisz sklep stacjonarny z kartkami okolicznościowymi w jakimś tam mieście.

Sprzedasz określoną liczbę kartek w danym miesiącu i nic poza to. Ponieważ klienci, którzy do Ciebie nie dotrą fizycznie bo jest za daleko, bo im się nie chciało i znajdą inne wymówki po drodze to więcej nie sprzedaż.

Mało prawdopodobne, żeby ktoś z innego miasta do Ciebie przyjechał na zakupy. Także Twój rynek zbytu jest ograniczony.

Jeśli jednak asortyment ze swojego sklepu stacjonarnego zacząłbyś sprzedawać przez Internet to automatycznie zwiększasz zasięg swojego  działania przy niewielkim wzroście kosztów.

Natomiast jeśli swoją ofertę przetłumaczysz na inny język to dzięki sprzedaży przez Internet przy niewielkim nakładzie pracy jesteś w stanie ze swoimi produktami docierać do całego świata.

Na tym polega skalowanie swoich działań zarobkowych. Aby przy niewielkim nakładzie energii, czasu i pieniędzy docierać do jak największej liczby klientów i sprzedawać im jak najwięcej przy niewielkich ograniczeniach.

Kolejny przykład jesteś nauczycielem czegokolwiek. W jedną godzinę możesz fizycznie przeprowadzić wykład dla określonej liczby osób. Zazwyczaj ta liczba jest ograniczona ilością miejsc na sali wykładowej.

Jeśli ten sam wykład przeprowadzisz przez Internet to możesz to zrobić dla nieskończonej liczby osób w tym samym czasie.

Także jest różnica, gdy prowadzisz godzinny wykład na Sali, która pomieści 30 osób na przykład za 10 zł/h. To zarobisz 300 zł/h.

Natomiast ten sam godzinny wykład przez Internet możesz zrobić dla 100, a nawet 1000 osób. W Internecie nie ma fizycznych ograniczeń.

Robisz tą samą rzecz fizycznie jednak dzięki Internetowi jesteś w stanie dotrzeć do większego grona odbiorców.  

Delegowanie

Wielu ludzi uważa, że są najlepsi w tym co robią i nikt za nich nie zrobi danej czynności tak dobrze jak oni. Słusznie, tylko mając takie podejście, że wszystko musisz robić sam bo robisz to najlepiej i nikt nie zrobi tego dobrze za Ciebie to szybko osiągniesz szklany sufit.

Ponieważ Twój czas jak już wyżej wspomniałem jest ograniczony. Chcąc dużo zarabiać musisz się pogodzić z tym, że część obowiązków należy komuś oddelegować. Czyli naucz się delegować zajęcia mało ważne w Twoim życiu.

Automatyzacja

Na koniec element układanki, który ma wpływ na zwiększanie zarobków. Jeśli już masz produkt lub usługę, którą da się skalować. O czym była mowa w punkcie „Skala”.

To teraz przed Tobą wyzwanie, aby to zautomatyzować.

Na przykład musisz wysłać mail do klientów z ofertą. Masz tych klientów 1000. To jakbyś tego samego maila z ofertą wysyłał pojedynczo do każdego to zajęło by Ci dużo czasu.

Jednak posługując się chociażby oprogramowaniem takim jak wielokrotny autoresponder to tą samą wiadomość możesz wysłać do ilu tylko zechcesz odbiorców jednym kliknięciem.

Czas na przygotowanie oferty jest oczywiście ten sam. Jednak wysyłka do 1000 osób pojedynczego maila za każdym razem osobno, a wysyłka 1000 maili jednym kliknięciem to spora różnica.

Wracając do przykładu rzemieślnika. Jeśli produkt, który wykonuje w ilości 1 szt. przez 8 h to, aby więcej wykonać tych produktów przez 8 h to trzeba zastanowić się nad automatyzacją procesu produkcji.

Zgoda są produkty i usługi, których nie da się automatyzować czy skalować. W takim przypadku, jeśli masz z takimi do czynienia to jesteś skazany na ograniczenia, które wpływają na wysokość Twoich zarobków.

Dlatego zarabianie dużych pieniędzy wymaga:

  • Wyjścia poza własną strefę komfortu.
  • Sprzedaży.
  • Skalowania.
  • Delegowania.
  • Automatyzowania.

 

SUBSKRYBUJ KANAŁ na YT, a nic Cię nie ominie

POLUB na FACEBOOK

12 myśli nt. „Zarabianie dużych pieniędzy wymaga…

  1. Dobre sformułowanie. Według mnie także zarabianie pieniędzy wymaga przede wszystkim ode mnie poświęcenia. Ci co wymagają pieniędzy od kogoś lub od państwa bo im się należy itp. To nigdy dużych pieniędzy nie będą mieli. Taka prawda

  2. No właśnie czemu zarabianie pieniędzy jest takie ciężkie?? Nie mogliby poprostu nadrukować ich tak żeby dla wszystkich starczyło??

  3. Każdy chciałby zarabiać duże pieniądze, ale jednocześnie nie poświęcając za dużo czasu. Przeglądając różnego rodzaju fora dot. zarabiania, najczęściej pojawiające się pytanie zaczyna się od frazy: „jak szybko zarobić”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *