Co zrobić, żeby dużo zarobić?

Co zrobić żeby dużo zarobić

Osiągnij nieograniczone zarobki i przestań zamartwiać się o swoje rachunki.

Sposobów zarabiania pieniędzy jest cała masa. Kiedyś jak szukałem co zrobić, żeby zarobić to usłyszałem poradę „idź zbieraj złom”. Jest to „jakieś” rozwiązanie tylko, że nie do końca ten sposób zarabiania pieniędzy mi podpasował 🙂

Dlatego zamiast rad typu „idź zbieraj złom” przygotowałem coś bardziej konkretnego. Całość oczywiście możesz wysłuchać na Youtube. Przy okazji zapraszam do subskrybowania kanału oraz jeśli Ci się podoba to daj łapkę w górę czyli LIKE na Youtube.

Ostatnio czekałem na autobus na przystanku i usłyszałem rozmowę trzech chłopaków. Nie to, żebym podsłuchiwał o czym rozmawiają. Przebywając na przystanku siłą rzeczy nawet jeśli nie chcesz, a ktoś rozmawia w donośny sposób to i tak to usłyszysz. No chyba, że na uszach masz słuchawki i słuchasz muzyki. Ja wtedy nie miałem.

Jeden z tych chłopaków zapytał pozostałych dwóch coś w stylu „co zrobić, żeby dużo zarobić?”. Na co jeden z jego kolegów odpowiedział „musisz zostać księdzem”. Drugi odpowiedział „musisz coś ukraść albo zostać złodziejem”.

Ich odpowiedzi były zdumiewające. Jeśli myślisz w podobny sposób to nie koniecznie musisz zostawać księdzem lub złodziejem, żeby dużo zarabiać. Dzisiaj Ci powiem jak to zrobić i niekoniecznie będę mówił o pracy etatowej.

Zgoda na etacie również można przyzwoicie zarabiać, jednak ja Ci powiem o innej opcji.

W ogóle to musimy zacząć od tego ile to jest „dużo” pieniędzy. „Dużo” to jest pojęcie względne. Dla mnie może to być kwota zgoła odmienna niż dla Ciebie. Dlatego kluczowe na początku, musisz sobie określić ile to jest dla Ciebie dużo.

Jasno i konkretnie określ sam przed samym sobą. Wtedy nie będzie wątpliwości jeśli pomyślisz o dużych zarobkach to będziesz wiedzieć z jaką kwotą to się wiąże.

I teraz konkrety 🙂

Żeby dużo zarobić to musisz wytworzyć wartość za którą ktoś Ci zapłaci. Pieniądze zarabia się na wymianie wartości. Czyli Ty oferujesz produkt lub usługę, która wniesie wartość do czyjegoś życia, zaspokoi czyjąś potrzebę albo rozwiąże czyjś problem.

Duże pieniądze zarabia się na tym świecie rozwiązując problemy lub zaspokajając potrzeby społeczeństwa. Nie tylko tego w najbliższym Twoim otoczeniu ale problemy i potrzeby całego świata.

Dlatego po pierwsze powinieneś się zastanowić jaką wartość możesz wnieść dla drugiego człowieka na tym świecie. Może to być produkt lub usługa.

Problemów jest cała masa, potrzeb również. Jest takie coś jak piramida Maslowa, która przedstawia i definiuje ludzkie potrzeby. Znajdziesz tam od tych najpowszechniejszych jak potrzeba jedzenia, picia czy mieszkania. Aż bo bardziej złożone i skomplikowane jak potrzeby wyższego rzędu, typu potrzeba samorozwoju czy edukacji.

Kwestia się zastanowienia w czym możesz pomóc ludziom. Jeśli Ci się uda rozwiązać czyjś problem lub zaspokoić czyjąś potrzebę to ludzie Cię ozłocą! Może nie jedna czy dwie osoby tylko więcej.

I tak dochodzimy do kolejnego kryterium, które jest równie istotne co wymienione przed chwilą. A mianowicie chcesz zarabiać miliony? To musisz oddziaływać (służyć) milionom ludzi.

Swoje działania ukierunkowane na rozwiązywanie problemów czy zaspokajanie potrzeb, jeśli będziesz kierował do ograniczonej liczby osób, to Twoje zarobki również będą ograniczone. Musisz docierać do milionów osób, żeby zarabiać miliony.

Jest parę sposobów na to. Między innymi dostęp do Internetu daje Tobie na ten moment dostęp do ok. 3,8 mld (słownie: trzy miliardy osiemset milionów) ludzi. Zatem potencjał jest ogromny biorąc pod uwagę, że ludność naszej planety liczy ok. 7 mld ludzi.

Poza Internetem docierać do większej ilości potencjalnych klientów można za pomocą placówek czy też punktów obsługi klienta, które możesz otworzyć w różnych częściach kraju czy świata.

Poprzez franczyzę czyli udostępnianie swojego systemu biznesowego możesz również docierać do większej liczby odbiorców. Jest tego trochę. Jednak docieranie do potencjalnych klientów to następny krok.

Jeśli chcesz zarabiać dużo to musisz zacząć od określenia ile to jest dla Ciebie dużo. A następnie doprecyzować co chcesz robić w tym kierunku. Czyli co możesz zaoferować ludzkości. Ponieważ pieniądze zarabia się na wymianie wartości.

Kiedyś oferowałeś komuś chleb to otrzymywałeś w zamian na przykład ziemniaki. Dzisiaj jeśli masz do zaoferowania komuś chleb czyli produkt, który zaspokaja potrzebę pożywienia to otrzymasz w zamian pieniądze.

Zaoferuj chleb milionom ludzi np. poprzez sieć sklepów w dużych miastach Polski, a masz szansę otrzymać od tych ludzi pieniądze, które mogą być w ogromnych ilościach.

Czego Ci oczywiście życzę. A mianowicie nieograniczonych zarobków i tyle pieniędzy ile sobie wymarzysz. Życzy Michał 🙂

ZASUBSKRYBUJ KANAŁ na YT

POLUB na FACEBOOK

12 myśli nt. „Co zrobić, żeby dużo zarobić?

  1. Pytanie fajnie zadane w tytule. Tekst też fajnie się czyta płynnie i ciekawie. Będę zaglądał tu częściej. O ile czas pozwoli

  2. Podstawa to kilka rzeczy , interesów , który każdy wniesie coś w kieszeń bo wiadomo ze kiedyś wszystko idzie gorzej nie zawsze super wtedy możesz zawsze wesprzeć się na drugim interesie 😉 nie to żebym reklamował ale polecam książkę Pana od autostrady i firmy transportowej z pomorskiego 😉 który rzekomo nie żyje 😅 fajnie opowiada o swoich zdobyczach wiadomo ze kiedyś były lepsze czasy na bycie kimś , ale i aktualnie można zaistnieć leżeć i pachnieć 😉 aktualnie jestem po dwóch marnych doświadczeniach z powodu osób trzecich jak i swojej winy 😉 odkupuje zaległości ciężko pracując ale i odkładając na kolejna rzecz 😉 wiadomo ze poddać się nie poddam … myśle ze doświadczenie zaoowocuje 😉 powodzenia wszystkim !! Piona

  3. Jest takie prawo, im więcej i ciężej pracujesz tym mniej otrzymujesz. Trzeba szukać różnicy na wkładzie i zarobku a im większa tym więcej się zarobi. Najmniej się zarobi na etacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *